Ректорка ХНУ імені Каразіна прокоментувала чутки про нібито евакуацію найстарішого університету з Харкова

Харківський національний університет імені В. Каразіна залишається в Харкові та відновлює освітній процес у дистанційному асинхронному режимі

Журналіст відділу новин
Ректорка ХНУ імені Каразіна прокоментува…

ХНУ імені Каразіна розгорнув у Полтаві необхідні сервери для забезпечення електронного документообігу, навчально-методичних матеріалів на базі Moodle, однак не буде евакуюватися з Харкова.

Про це на своїй сторінці у фейсбук написала ректорка Харківського національного університету імені В. Каразіна Тетяна Кагановська, передає Depo.Харків.

Керівниця університету підкреслила, що ХНУ імені В. Каразіна працюватиме в Харкові та не буде евакуйовуватися.

"Харківський Каразінський університет з моменту свого відкриття – у серці Харкова. І доля Харкова й Університету неподільні. Тому на засіданні ректорату, розуміючи цю аксіому, університетська спільнота одноголосно висловилася за продовження роботи в Харкові, без переміщення чи евакуації. Ми віримо нашим захисникам, маємо тверде переконання, що Харків залишиться українським, не дивлячись на всі складнощі та жорстокі випробування!" - написала Кагановська.

Водночас, вона заначила, що "війна вимагає від нас бути реалістами, тому завжди треба відповідально ставитися до долі людей та сталого забезпечення роботи університету".

"Саме тому, за підтримки Міністерства та завдяки дружній допомозі "Полтавської політехніки" було розгорнуто необхідні резервні інфраструктурні можливості в найближчому тилу, в Полтаві. Подекуди, в умовах важких, систематичних ударів по Харкову це створює необхідний запас міцності", - додала Кагановська.

Зокрема, за даними ректорки, у Полтаві у відносній безпеці були розгорнуті необхідні сервери для забезпечення електронного документообігу, навчально-методичних матеріалів на базі Moodle. Крім цього, університет подбав і про резервні можливості на базі хмарних технологій, використовує сервіси Google та Zoom.

Також у Полтаві працівники університету розгорнули логістичні можливості для прийому постраждалих з Харкова. У гуртожитках "Полтавської політехніки" розміщуємо працівників університету, житло яких було зруйновано в Харкові внаслідок обстрілів. "Працюємо над відправкою у Харків гуманітарних вантажів на базі Каразінського гуманітарного штабу, який функціонує в дорозі між Харковом і Полтавою. В перші тижні війни, завдяки підтримці Міністерства та обласної військової адміністрації нам вдалося допомогти виїхати всім бажаючим – і студентам, зокрема з гуртожитків, і викладачам, і працівникам. Такий виїзд, безумовно, продовжується, бо Харків перебуває під постійним обстрілом, особливо деякі його житлові мікрорайони. Але це особисті рішення людей, які шукають відносної безпеки. І наше завдання допомогти та підтримати людей у скрутний час", - написала Кагановська.

Вона підкреслила, що в Харкові продовжує працювати більшість працівників університету, залишається чимало студентів. "Так, бухгалтерська служба саме з Харкова забезпечує виплату стипендій і заробітної плати і за лютий, і за березень. Дирекція студмістечка допомагає студентам, які в силу різних причин залишаються в деяких наших гуртожитках, в укриттях. Університетські об’єкти під наглядом нашої служби охорони. Нам вдалося відновити енергопостачання основних корпусів. Волонтери з числа працівників університету та адміністративно-господарчих служб займаються ремонтними та відновлювальними роботи, наскільки це можливо. Університет з 28 березня запустив освітній процес у дистанційному асинхронному режимі", - написала ректорка.

За даними Кагановської, на сьогодні внаслідок варварських ударів по університету повністю зруйнований навчальний корпус економічного факультету та Каразінської школи бізнесу на вулиці Мироносицька. Суттєво пошкоджений корпус інституту "Фізико-технічний факультет" на П'ятихатках, корпус Каразінського інституту держуправління. Також зруйновано спортивний комплекс на Ботанічному Саду, значно пошкоджені два з дев’яти студентських гуртожитків. Потребує суттєвих відновлювальних робіт музей природи, місце зберігання фонду старовинних та рідких книг бібліотеки.

У двох основних корпусах університету на майдані Свободи є значна кількість вибитих вікон внаслідок ударної хвилі, що призвело до часткового розмерзання опалювальної системи, були проблеми з енергопостачанням.

"Але університет не залишається з проблемами насамоті. Ми вдячні всім, хто нас підтримує, відгукнувшись на наш заклик Help Karazin University. Ми дякуємо за небайдужість та потужну зацікавленість долею Каразінського університету, відчуваємо підтримку та дружню допомогу. розуміємо, що такий інтерес не випадковий, адже Каразінський – один з найстаріших та найавторитетніших університетів України. Та й університетська спільнота працює, навіть в таких важких умовах. І з Харкова, і з інших куточків України, і з інших країн, де волею долі опинилися наші університетські люди! Але ми вистоїмо та переможемо! Слава Україні!" - підсумувала Кагановська.

Читайте також: У Харкові показали будівлю фізтеху ХНУ імені Каразіна після обстрілів (ФОТО)

У Харкові окупанти пошкодили будівлю Каразінського університету (ФОТО)

ЕРАМ допомагає українським університетам зберегти критично важливу інфраструктуру

Всі новини Харкова сьогодні читайте на Depo.Харків

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme