ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Райнін схвалив ініціативу щодо визнання на законодавчому рівні правового статусу добровольців

Голова Харківської ОДА Ігор Райнін переконаний, що уряд і парламент повинні зосередитися на питанні визначення статусу добровольців в АТО
Depo.
23 червня 2016 17:23
ФОТО: depo.ua
Райнін схвалив ініціативу щодо визнання на законодавчому рівні правового статусу добровольців
Райнін схвалив ініціативу щодо визнання на законодавчому рівні правового статусу добровольців

Як повідомили Depo.Харків повідомили у прес-службі Харківської облдержадміністрації, сьогодні, 23 червня, під час сесії депутати затвердили Звернення Харківської обласної ради до Кабінету міністрів України та Верховної ради України щодо вжиття заходів з питання оформлення на законодавчому рівні правого статусу добровольців, які приймали безпосередню участь у бойових діях у зоні антитеррористичної операції

"Враховуючи те що, зараз не існує діючого механізму, який би надавав змогу визначити правовий статус добровольців, що беруть участь в антитерористичній операції, Кабінет Міністрів України та Верховна рада України повинні зосередитися на цьому питанні і прийняти на законодавчому рівні відповідні заходи", - зазначив голова Харківської ОДА.

У Зверненні викладена пропозиція створити міжвідомчу комісію для вирішення зазначеного питання і прийняти необхідні заходи для оформлення відповідно до чинного українського та міжнародного законодавства статусу добровольців, які брали безпосередню участь у бойових діях в зоні антитерористичної операції.

"Українські добровольці за покликом серця одними із перших взяли до рук зброю і стали пліч-о-пліч з військовими підрозділами на захист нашої держави. Звитяга патріотів у найгарячіших військових баталіях, легендарні кіборги, оборона і звільнення українських міст, запеклі бої в зоні антитерористичної операції - все це за участі добровольців та добровольчих батальйонів. Нікого з тих, хто брав безпосередню участь в бойових діях не можна кинути напризволяще і забути. Кожен має право на визнання до чинного законодавства і у спосіб визначений конституцією України", - зазначив перший заступник голови обласної ради Віктор Коваленко.

Представник від громадськості відзначив Сергій Бистров, що статус кожного учасника бойових дій повинен бути підтверджений належним чином. "Я як координатор національного руху по легітимізації добровольчого руху в Харківській області звернувся до депутатів обласної ради та знайшов підтримку і розуміння з боку багатьох фракцій. У тому числі одним з перших нас підтримав губернатор Харківської області Ігор Райнін", - розповів Бистров.