Прокуратура через суди забрала землю у харківського псевдо-ЖБК

У Харкові прокуратура домоглася реального повернення місту земель вартістю 392 млн грн
Depo.
30 червня 2016 12:14
ФОТО: depo.ua

Як повідомили кореспонденту Depo.Харків у прес-службі прокуратури Харківської області, про це розповіла керівник місцевої прокуратури № Катерина Шевцова.

За її словами, у 2009 році на підставі рішення міськради землю в Холодногірському районі міста, вартістю 392 млн грн, безоплатно передали у власність одному з обслуговуючих кооперативів.

"Однак для прийняття такого рішення не було законних підстав. Зокрема, кооператив не відповідав критеріям житлово-будівельного, тому не мав права на безоплатне отримання земель для будівництва. Крім того, частина ділянки є землями загального користування - вулицею, що взагалі виключає можливість її надання у власність", - пояснила Шевцова.

У 2014 році прокуратура звернулася з позовом до суду щодо повернення земельної ділянки. Після того, як господарський та апеляційний суди відмовили у задоволенні вимог, прокуратура ініціювала питання касаційного оскарження.

Касаційний суд повернув справу на новий розгляд.

Після цього позов було задоволено спершу в господарському суді, пізніше - і в апеляційному. Проте, відповідач знову намагався оскаржити рішення. Вищий господарський суд України підтримав позицію прокуратури і постановив у цій справі кінцеве рішення - задовольнив касаційну скаргу та скасував державний акт на право власності щодо 11 га землі та зобов'язав псевдо-ЖБК повернути ділянку громаді міста.

Більше про події у Харкові та області читайте на Depo.Харків