Поліція з’ясовує, хто вкрав меморіальну дошку поету-учаснику боїв за Сталінград

Поліція відкрила кримінальне провадження за фактом крадіжки меморіальної дошки харківському поетові Михайлу Кульчицькому

Як повідомили кореспонденту Depo.Харків у відділі комунікації ГУ Національної поліції України в Харківській області, кримінальне провадження відкрили за ч.1 ст. 185 (крадіжка) Кримінального кодексу України.

У поліції також зазначили, що заява про зникнення дошки надійшла до правоохоронців 8 листопада.

Як повідомляв Depo.Харків, 28 листопада співкоординатор харківського Євромайдану Володимир Чистилін заявив про викрадення меморіальної дошки харківському поетові Михайлу Кульчицькому.

Довідка Depo.Харків. Кульчицький народився в Харкові в 1919 році в родині адвоката. Перший його вірш було опубліковано в 1935 році в журналі "Піонер". Вступив до Харківського університету, через рік перевівся на другий курс Літературного інституту ім. Горького (семінар Іллі Сельвінського). Навчаючись, давав уроки в одній з московських шкіл. У 1941 р Кульчицький йде в винищувальний батальйон. У середині грудня 1942 роки закінчив кулеметно-мінометного училище, отримав звання молодшого лейтенанта.

19 січня 1943 командир мінометного взводу Кульчицький загинув в бою під селом Трембачево Луганській області під час наступу від Сталінграда в район Харкова. Похований у братській могилі в селі Павленкове Новопсковського району Луганської області України. Ім'я поета вибито золотом на 10-му прапорі в Пантеоні Слави Волгограда.

У 1989 році на будинку, де народився і виріс поет (вулиця Греківська 9), було встановлено меморіальну дошку. Барельєф і відлиті в металі знамениті рядки "Найстрашніше в світі - це бути заспокоєним" провисіли рівно 10 років. У 1999 році меморіальна дошка була знищена невідомими вандалами. Відкриття відновленої дошки здійснював поет Євген Євтушенко.

Всі новини Харкова сьогодні читайте на Depo.Харків

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme