Погода не перешкода: На Висоті маршала Конєва тисячі людей вшанували ветеранів війни

На Національному меморіальному комплексі в Дергачівському районі Харківської області відбуваються заходи з нагоди Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

Про це повідомила радник голови Харківської обладміністрації Марія Андреас на своїй сторінці у Facebook, передає Depo.Харків.

"У нас всупереч гідрометеоцентру - аншлаг на висоті Конєва. Якщо на початку свята в наметах було організовано близько 800 місць, які були моментально зайняті, то за перші дві години вже встигли роздати понад 2 000 порцій каші! І люди все прибувають", - написала вона.

"Дощ вранці намагався всіх налякати, але погода - не перешкода, щоб бути з людьми, бути поруч з тими, кому варто сказати "дякую" за щоденну працю і тихий подвиг", - додала радник голови ОДА.

На данном изображении может находиться: 3 человека

На данном изображении может находиться: 10 человек, люди улыбаются

На данном изображении может находиться: 4 человека, люди гуляют и люди стоят

На данном изображении может находиться: 5 человек

На данном изображении может находиться: 4 человека

На данном изображении может находиться: 5 человек, люди улыбаются, люди стоят и люди сидят

На данном изображении может находиться: 1 человек, толпа и на улице

У той же час, за даними прес-служби Харківської мерії, у Північному корпусі Харківського національного університету ім. В. Н. Каразіна ветерани Другої світової війни відзначили 9 травня урочистим обідом і концертом.

У бальній залі зібралися близько 300 учасників бойових дій, трудівників тилу, дітей війни, колишніх в'язнів концтаборів і активістів ветеранських організацій. Для них організували традиційну "польову кашу" в армійських котлах і "фронтові сто грамів".

Довідка Depo.Харків. Меморіальний комплекс "Висота маршала Конєва" - музейний комплекс, організований на місці, звідки командувач Степовим фронтом генерал-лейтенантом І. С. Конєвим в серпні 1943 р був відданий наказ про штурм Харкова.

Влітку 1943 на Курській дузі німецько-фашистські війська зазнали нищівної поразки. Безпосереднім продовженням Курської битви стала Бєлгородсько-Харківська операція під умовною назвою "Полководець Румянцев". Її проведення було покладено на сили Воронезького і Степового фронтів.

5 серпня було звільнено Білгород, а 10 серпня І. С. Конєв віддав наказ про звільнення Харкова. 22 серпня 1943 частини 53-й армії зайняли вигідні позиції на підступах до Харкова. Командний пункт командарма І. М. Манагарова та передовий командний пункт командувача Степовим фронтом І.С. Конєва розташувався на висоті 193,7 м.

Щоб врятувати місто від руйнування, І. С. Конєв віддав наказ про нічний штурм Харкова. Першими увійшли в місто на площу Дзержинського (нині - площа Свободи) частини 86-ї стрілецької дивізії. До 11 години ранку 23 серпня війська Степового фронту повністю звільнили Харків.

Увечері того ж дня Москва салютувала воїнам-визволителям двадцятьма артилерійськими залпами з 224 гармат. Десяти дивізіям Степового фронту було присвоєно почесне найменування "Харківських".

9 травня 1965 вперше було прийнято рішення провести мітинг, присвячений річниці Великої Перемоги, на висоті 193,7. На честь 35-річчя визволення від німецько-фашистських загарбників тут було встановлено пам'ятний знак. "Висота маршала Конєва" стала центром святкових заходів, пов'язаних з подіями Великої Вітчизняної війни, місцем зустрічі ветеранів.

У серпні 2003 р, напередодні 60-річчя визволення Харкова, була завершена реконструкція меморіального комплексу "Висота маршала Конєва". Зараз він складається з стели, церкви Іоанна-воїна і будівлі музею "Харківщина у роки Великої Вітчизняної війни 1941-1945 рр."

Всі новини Харкова сьогодні читайте на Depo.Харків

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme