Пішов із життя відомий харківський учений-математик

У Харківському університеті науковець працював завідувачем кафедри теорії функцій механіко-математичного факультету

Як повідомили Depo.Харків у Харківському національному університеті імені В. Н. Каразіна, 29 листопада після тяжкої довготривалої хвороби пішов із життя відомий математик, член-кореспондент Національної академії наук України Йосип Островський.

 

За відомостями прес-служби ХНУ, протягом багатьох років Островський очолював кафедру теорії функцій механіко-математичного факультету (зараз факультет математики і інформатики) університету.

 

"Його діяльність сприяла високому рівню викладання та проведення наукових досліджень в університеті. Йосип Володимирович Островський зробив величезний внесок в розвиток теорії цілих і мероморфних функцій та її застосувань в аналітичній теорії ймовірностей", - йдеться в повідомленні.

 

Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна висловлює глибоке співчуття рідним і близьким та розділяє гірку втрату.

 

 

Довідка Depo.Харків. Йосип Островський (6 квітня 1934 – 29 листопада 2020) — радянський, український математик, фахівець в області теорії функцій та теорії ймовірності, доктор фізико-математичних наук (1965), член-коренспондент НАН України (1978).

 

З 1958 по 1985 роки працював у Харківському університеті, з 1969 року як завідувач кафедри теорії функцій. З 1986 по 2001 роки керував відділом теорії функцій у Фізико-технічному інституті низьких температур імені Б. І. Вєркіна. З 2001 року професор Білкентського університету (Анкара, Туреччина).

Всі новини Харкова сьогодні читайте на Depo.Харків

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"