Під Харковом винесли вирок росіянину, який заколов родича своїх благодійників

На Харківщині засудили пенсіонера, який вбив буйного чоловіка
Depo.
26 серпня 2016 12:39
ФОТО: depo.ua

Як передає Depo.Харків, про це йдеться в рішенні Харківського районного суду Харківської області від 17 серпня 2016 року.

За матеріалами справи, пенсіонер, громадянин Росії, в ніч на 5 листопада 2015 року під час побутового конфлікту з потерпілим схопив з кухонного стола ніж і наніс йому один удар в область шиї, від чого останній впав на підлогу. Після цього обвинувачений нахилився до чоловіка та завдав три удари в шию. Від отриманих травм потерпілий помер.

Під час судово-токсикологічного дослідження крові від трупу експерти виявили етиловий спирт у кількості 3,9 проміле, що відповідає тяжкій алкогольній інтоксикації.

На судовому засіданні обвинувачений свою вину визнав частково. Він пояснив, що до літа 2014 року мешкав у Авдіївці Донецької області. Після початку АТО змушений був переїхати на проживання до Харківської області, де зустрів родину, яка прихистила його. У цій родині він працював, отримуючи їжу та мешкаючи в літній кухні.

Потерпілий був родичем цієї родини. Зі слів обвинуваченого, він зловживав спиртними напоями та вів аморальний спосіб життя. Вночі 4 листопада 2015 року пенсіонер повернувся до будинку, де в літній кухні вже перебував потерпілий у стані алкогольного сп'яніння. Обвинувачений зробив йому зауваження з приводу безладу, який був в кухні, після чого між ними виник конфлікт.

Під час конфлікту потерпілий підвівся з ліжка, і взявши палицю, начав висловлювати на адресу обвинуваченого погрози. Потім потерпілий схопив зі стола ніж та намагався вдарити чоловіка. Побоюючись за своє життя, пенсіонер вихопив у нього ніж та наніс йому декілька ударів. За його словами, він діяв в рамках необхідної оборони. Розкаюється у вчиненому.

Втім, суд дійшов до висновку про відсутність в діях обвинуваченого ознак самооборони та фізіологічного афекту, визнав чоловіка винним за ч.1 ст.115 (умисне вбивство) КК України і призначив покарання у вигляді п'яти років позбавлення волі.

Більше про події у Харкові та області читайте на Depo.Харків