Перший позитивний: Харківський депутат Скоробагач розповів, як лікують COVID-19 в Україні
Харківський депутат Володимир Скоробагач після лікування від коронавірусу виписався з лікарні в Києві
- Харків
-
9 квітня 2020 17:00
Заступник голови Харківської облради Володимир Скоробагач став першим із відомих загалу харків’янином, в якого був діагностований COVID-19. Утім, у статистику захворюваності по Харківській області він не потрапив, оскільки остаточне підтвердження хвороби він отримав в Києві, де й проходив стаціонарне лікування.
Після двотижневого перебування у київській лікарні Скоробагач телефоном відповів на питання Depo.Харків. Депутат розповів, чому не лікувався в Харкові, які схеми терапії використовують українські лікарі, які медикаменти дають хворим, а також скільки коштують тести на COVID-19.
Де і як ви заразилися коронавірусом?
Коронавірусом можна заразитися де завгодно. Найвірогідніше, можна було заразитися за кордоном. Але не зрозуміло. Можливо, в аеропорту. Тому що я почував себе чудово, ні з ким не спілкувався. Коли летів назад з Києва на Харків, я зустрів у аеропорту свого товариша, колишнього киянина, він живе у Франції. Він летів транзитом через Україну. Я з ним постояв, поговорив. Хвилин 5-10 буквально. Ми обговорили різні питання, як життя тощо. Потім я дізнався пізніше, що він лежить у лікарні з коронавірусом. Можливо, я від нього заразився. Можливо, від дружини заразився, яка була у Франції. Не розумію.
Чому поїхали за кордон у березні, коли в багатьох європейських країнах вже була епідемія коронавірусу?
Поїхав за кордон, тому що мені потрібно було пройти курс реабілітації після операції, яку я робив у Німеччині, на хребті. Це було не заплановано. В мене виникли певні проблеми і я поїхав до Німеччині. Тоді в Німеччині було, по-моєму, корона вірусних було 5-6 людей. Тобто практично на всю Німеччину це була дрібниця.
Як розвивалася хвороба?
Хвороба розвивається дуже стрімко. Хоч у кожного по-різному. Хтось може перехворіти і не розуміти, що він перехворів чи не перехворів. А когось може зачепити конкретно. Причому це так швидко розгортається. В основному ця хвороба б'є по легеням. Тому потрібно слідкувати, щоб не було пневмонії. Відповідно, чим більше ця хвороба просувається, тим більше вона впливає на людину в негативному сенсі.
Володимир Скоробагач / Вечірній Харків
Спочатку захворіли ви чи дружина?
Спочатку захворіла дружина. А я захворів рівно через тиждень після цього.
Як та коли ви здавали тести? Скільки вони коштували – експрес-тести і ПЛР-тести? Чи одразу вдалося пройти?
Здавав тести в "Євролабі", потім здавав тести в комерційній (лабораторії – ред.) у "Добробуті", плюс, здавав тести в лікарні. Тести коштують ПЛР, в принципі, гривень 900, а то і більше, я не пам’ятаю. Швидкі тести дешевші. Зараз не пам’ятаю (їхньої вартості – ред.). Але найбільш дорогий тест я заплатив, який відправили у Німеччину, оскільки у мене скрізь були тести негативні. У Німеччину тест коштував дорого, але він був найбільш надійний та ефективний.
Чому ви здавали таку велику кількість тестів? Перші тести не викликали довіру?
Не знаю. Можливо, в мене якесь відчуття було таке, небезпеки. Навкруги щось коїлося, і я розумів, що потрібно більше детально та більш точно визначити свій стан щодо цього коронавірусу, оскільки я боявся – у мене діти, з дітьми потрібно було спілкуватися, я переживав, якщо я хворий, щоб не заразити їх, не заразити оточуючих.
Чому ви не лікувалися в лікарні в Харкові?
Чесно кажучи, я взагалі не збирався лікуватися в лікарні. Я думав, що мене мине це швиденько. Тим більше, я не розумів, що в мене. У мене не було позитивного тесту. Я думав, що потрібно, як звичайно, посидіти на самоізоляції, там поприймати пігулки. Можливо, воно попустить. Можливо, воно перейде в іншу стадію.
А тут, у Києві, я міг самоізолюватися в окремій будівлі, і нормально себе почувати. І лікар би мені давав усі поради, що мені приймати, по телефону. Думав, що це швидко закінчиться, ніяк не думав потрапити в лікарню.
Як проходило лікування в київській лікарні? Чи використовували нестандартні препарати?
Взагалі ніхто до кінця не розуміє, як його лікувати. Тому що кожна людина індивідуальна. Скільки говорять, що 80% людей переносять це, як звичайний грип. А як насправді, ніхто не розуміє.
У київській лікарні все було стандартно. Приймав антибіотики ("Кларитроміцин" і "Меропенем"), приймав противірусні препарати. Набирали кров. Лікарі переживали однозначно. Вони мали протоколи, протоколи китайські, французькі, італійські. Знову ж таки, кожен протокол на кожну людину вони не розуміють, як він діє. Ті, кому ставало гірше, в кого падала аспірація, тому давали, скоріше за все, "Плаквініл". Мені теж спробували дати "Плаквеніл", це такі ліки проти малярії, яке мало заглушити вірус, але мій організм не витримав цих ліків. Після чого довелося викликати реанімацію.
Я лікувався ще гомеопатією. Нестандартними методами. Вони теж ефективні. Тому, можливо, все разом: гомеопатія, плюс, лікування стандартними методами дали якийсь ефект. Я віруюча людина. Я знаю, що за мене багато людей молилося, і вірю, що це мені теж допомогло.
Фото ЕРА
Як проходить спостереження за хворим на коронавірус? Чи консультувалися ви з лікарями із приватних клінік або з клінік за кордоном?
Окрім лікуючих лікарів, консультувався з лікарями за кордоном. Тому що був стан критичний. Наші лікарі вперше з цим стикаються, європейські лікарі вже мають досвід.
Чи багато бачили "важких" хворих у київській лікарні?
Я їх, чесно кажучи, не бачив важких у лікарні. Але те, що я чув, і спілкувався з лікарями, то так, були й летальні випадки, і вони, напевно, продовжуються. Плюс, багато людей було на ШВЛ, на штучній вентиляції легенів. Когось витягували, точно знаю, що комусь допомогло. Але важкі хворі наявні точно.
Що думаєте про рівень забезпечення харківських лікарень?
Найбільше переживаю за медичний персонал. Вони зараз забезпечені костюмами, забезпечені масками, якимись медикаментами, але на скільки цього всього вистачить, якщо буде в нас бум? Переживаю, що лікарі і сестри можуть заражатися цим вірусом, і потім нікому буде лікувати хворих. Тобто нам потрібно постійно думати про медичний персонал. Це найголовніше завданні. І, звичайно ж, поповнювати матеріально-технічну базу і новими ШВЛ, і медикаментами. Бажано, імпортними. І всім необхідним, щоб можна було забезпечити хворих різними препаратами і найголовніше умовами, де вони будуть лікуватися.
Чи будете ініціювати зміни у фінансуванні лікарень у Харківській області?
Ми зараз виділили певні гроші з обласного бюджету. Вони підуть на закупку обладнання, на закупку медикаментів і засобів захисту. У будь-якому випадку ми маємо посилити, максимально посилити обласну інфекційну лікарню, так як дітей хворіє набагато менше, то доросла інфекційна має забезпечити максимальний прийом цих хворих. І ми зробимо все для цього.
Всі новини Харкова сьогодні читайте на Depo.Харків
Всі новини на одному каналі в Google News
- 09:22 Ситуація на фронті залишається складною. Ворог за добу атакував 227 разів
- 09:11 Зведення Генштабу ЗСУ: Ситуація на фронті залишається складною
- 23:35 На фронті кілька днів поспіль збільшується кількість атак ворога, - Генштаб ЗСУ
- 08:38Синєгубов повідомив про бої та обстріли на Харківщині 21 листопада
- 08:18"УЗ" додає нові рейси по Україні: подробиці
- 07:36На Харківщині чадним газом отруїлися троє людей – ДСНС
- 23:00 Майже дві сотні разів рашисти штурмували позиції ЗСУ на фронті, - Генштаб
- 22:55Третина усіх ворожих спроб прорвати фронт відбувається на двох напрямках, - Генштаб ЗСУ
- 22:11I рівень небезпеки: У низці областей 21 листопада синоптики прогнозують дощ та мокрий сніг
- 15:01СБУ повідомила про підозру колаборанту, який під час окупації Куп’янська очолив "відділ мвс рф" ФОТО
- 14:29Окупанти вгатили по житловому кварталу у Куп’янську на Харківщині: Поранено людину ФОТО
- 11:25 ППО збила 56 із 122 ворожих БпЛА та 2 з 6 ракет в ніч на 20 листопада
- 15:16СБУ викрила у Харкові блогера, який "злив" в Інтернет локації розміщення Сил оборони
- 15:08У Харкові внаслідок обстрілу поранено 10 людей – ОВА
- 11:21Голова Харківської облради Єгорова-Луценко стала фігуранткою кримінальної справи – НАЗК
- 23:38Росія не хоче обмінювати засуджених в Україні колаборантів
- 22:40 Від початку цієї доби відбулося 135 бойових зіткнень: Де ворог намагається прорватися
- 21:11За тисячу днів війни рф зруйнувала та пошкодила в Україні майже дві тисячі медзакладів
- 11:10Обстріли на Харківщині : ОВА повідомила про трьох поранених мирних громадян ФОТО