Переробка ртуті у Харкові: Кернес відповів на петицію щодо небезпечних відходів

Заява про наміри не є підставою для здійснення господарської діяльності щодо поводження з небезпечними відходами

Про це йдеться у відповіді мера Харкова Геннадія Кернеса на петицію, у якій автор закликав мерію заборонити розміщення на території міста підприємства, що займатиметься утилізацією ртутьвмісних відходів, передає Depo.Харків.

Кернес заявив, що згідно нормативних документів, замовник і виконавець складають, погоджують і публікують заяву про наміри із зазначенням у ній переліку очікуваних впливів діяльності. "Проводять збір і систематизацію наявних матеріалів про стан навколишнього середовища, середовища життєдіяльності населення і господарської діяльності відповідно до переліку впливів; складають завдання на розроблення матеріалів з обґрунтуванням обсягів робіт, залежно від небезпеки для навколишнього середовища планової діяльності, її альтернативи (в тому числі відмови від зазначеної діяльності), варіантів розміщення і стану навколишнього середовища", - сказано в заяві.

Для об'єктів, що становлять підвищену екологічну небезпеку, необхідно додаткове узгодження заяви про наміри із органами державного екологічного та санітарного нагляду.

Органом ліцензування господарської діяльності щодо поводження з небезпечними відходами є Міністерство екології та природних ресурсів України.

"З огляду на вищевикладене, заява про наміри не є підставою для здійснення господарської діяльності щодо поводження з небезпечними відходами", - додав мер.

Як повідомляв Depo.Харків, раніше петиція із закликом заборонити розміщення на території Харкова підприємства, що займатиметься утилізацією ртутьвмісних відходів, зібрала необхідну кількість підписів.

Її автор зазначив, що своїм листом від 7 липня 2017 року Департамент комунального господарства Харківської міської ради погодив заяву ТОВ "Харків-Еко" про наміри утилізувати ртутьвмісні відходи і виробляти ртуть на підприємстві по вулиці Лодзинській.

"Узгодження видано, незважаючи на грубі порушення порядку розробки проектної документації підприємства підвищеної небезпеки, а також Державних санітарних правил планування та будівництва населених пунктів, - сказано у петиції. - Вважаю, що переробка відходів найвищого класу небезпеки може мати негативний вплив на життя і здоров'я харків'ян. Виробництва такого роду не доцільно розміщувати на території одного з найбільших міст України. Пропоную Харківській міській раді відкликати будь-які узгодження, видані підприємству "Харків-Еко" для переробки ртутьвмісних відходів".

Всі новини Харкова сьогодні читайте на Depo.Харків

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme