ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Паперові гривні замінять металевими: Як виглядають нові монети (ВІДЕО, ФОТО)

В Україні вводять у обіг нові монети номінальною вартістю 1, 2, 5 та 10 гривень

Depo.
14 березня 2018 12:47
ФОТО: depo.ua

Про це Depo.Харків повідомили у прес-службі Національного банку України.

За даними НБУ, монети мають замінити банкноти відповідних номіналів. Так, 27 квітня 2018 року будуть введені в обіг монети номінальною вартістю 1 і 2 гривні, монети у 5 і 10 гривень вводитимуться в обіг у 2019-2020 роках.

"Українці зможуть розраховуватися одночасно і новими монетами, і банкнотами відповідних номіналів необмежений період часу – доки монети поступово не замістять банкноти в обігу. Тобто паперові гроші номіналом 1, 2, 5 і 10 гривень будуть в обігу паралельно з металевими, до останньої паперової гривні", - зазначили в НБУ, додавши, що вилучатися банкноти не будуть, але припиниться їх випуск.

"Нові обігові монети матимуть сріблястий колір, будуть невеликими, легкими та зручними для розрахунків, – заявив директор Департаменту грошового обігу Віктор Зайвенко. – Працюючи над їх дизайном, ми вирішили бути послідовними та зберегти портрети видатних українських особистостей, які зображені на відповідних банкнотах. На реверсі монети номінальною вартістю 1 гривня зображено портрет князя Володимира Великого; 2 гривні – князя Ярослава Мудрого; 5 гривень – гетьмана Богдана Хмельницького; 10 гривень – гетьмана Івана Мазепи".

На аверсі всіх монет зображено малий Державний герб України (тризуб), номінал, назву країни-емітента (Україна) в обрамленні давньоруського орнаменту.

Зайвенко додав, що за кольором і розміром нові монети помітно відрізнятимуться від монет інших номіналів.

Також він зазначив, що серед елементів захисту монети, які треба використовувати при візуальному та тактильному контролі її справжності, − дизайн аверсу і реверсу, оформлення гурта (відповідний тип рифлення) та дрібні елементи зображень, які складно відтворити в кустарних умовах.

Крім того, НБУ припиняє карбувати монети номіналами 1, 2, 5 та 25 копійок.

Як повідомляв Depo.Харків, у Харківській області середньомісячна заробітна плата становить 6 244 гривень.

Більше новин Харкова читайте на Depo.Харків

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook