Обвинувачені, але не засуджені: хто в Харкові головний сепаратист і диверсант

Харківські суди продовжують розглядати резонансні справи "русcкой вєсни", проте за два роки одіозні та відомі ватажки так і не отримали вироків

Обвинувачені, але не засуджені: хто в Ха…

За останні два з половиною роки Харків пережив чимало потрясінь - сепаратисти, яких підтримували ззовні, намагалися реалізувати в місті сценарій "русской вєсни". Коли план провалився, до розхитування ситуації в регіоні підключилися натреновані російськими спецслужбами диверсанти. Однак, незважаючи на велику кількість відкритих сьогодні кримінальних проваджень, більшості підозрюваних досі не винесені вироки.

"Топаз"

Обвинувачені, але не засуджені: хто в Харкові головний сепаратист і диверсант - фото 1

На фото Ігнат Кромськой (фото - depo.ua)

Антимайданівець Ігнат Кромськой, який "прославився" на всю країну після відеозапису "Топаз, дай команду!", вже два роки чекає на вирок у СІЗО. Слідство встановило, що "Топаз" брав участь у першому штурмі будівлі Харківської ОДА в березні 2014 року, під час якого постраждали десятки людей.

"Топаза" кілька разів арештовували та відпускали. Один раз Кромськой "попався" на дачі під час "конспіративної ночівлі" з журналісткою російського пропагандистського телеканалу Lifenews Юлією Шустрою (за паспортом - Пустоплєсновою), яка висвітлювала "русскую вєсну" в Харкові.

Київський райсуд міста щоразу продовжує запобіжний захід Кромському - утримання під вартою без можливості внесення застави. Так було й під час останнього слухання 14 липня. Наступне засідання у його справі призначено на 30 серпня.

Кромський підозрюється у скоєнні злочинів, передбачених ч. 2 ст. 28, ч.2 ст. 289 (незаконне заволодіння транспортним засобом), ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 294 (участь у масових заворушеннях, що супроводжувалися погромами, підпалами та знищенням майна), ч. 1 ст. 110 (посягання на територіальну цілісність України) Кримінального кодексу України.

Натхненники штурму Харківської ОДА

Обвинувачені, але не засуджені: хто в Харкові головний сепаратист і диверсант - фото 2

На фото Сергій Юдаєв (dozor.kharkov.ua)

Ще в березні 2016 року правоохоронці запевнили – суд у справі про повторне захоплення Харківської ОДА проросійськими активістами у квітні 2014 року перебуває на фінальній стадії. Утім, вироки обвинуваченим не винесені досі.

Загалом у справі фігурують 63 людини. Серед них - Сергій Юдаєв, Спартак Головачов та Єгор Логвинов, яких називають організаторами штурму 6-7 квітня 2014 року. Вони також брали участь у погромі на тоді опозиційному харківському телеканалі "АТН". Всі троє разом із ще 12 обвинуваченими вже більше двох років перебувають під вартою, іншим запобіжний захід обрано або змінено на непов'язаний із обмеженням волі.

Обвинуваченим інкримінується організація та активна участь у масових заворушеннях біля обладміністрації, її захопленні та підпал приміщення (ч.1 ст.294 Кримінального кодексу України).

Неля Штепа зі Слов'янська

Обвинувачені, але не засуджені: хто в Харкові головний сепаратист і диверсант - фото 3

На фото Неля Штепа (фото Костянтина Буновського)

Ексцентричну екс-мерку Слов'янська Нелю Штепу, яку обвинувачують у створенні терористичного угрупування та в посяганні на територіальну цілісність і незалежність України, взяли під варту більше двох років тому. З тих пір колишня міська голова не перестає влаштовувати шоу в суді - то прийде на засідання із зачіскою та яскравим макіяжем, то розплачеться, то пісню заспіває.

Штепі не пощастило з суддями, які починали її справу: головуючого звільнено через неправомірні рішення щодо активістів Євромайдану. По-новому справу екс-мера почав слухати колишній суддя Кіровського районного суду міста Макіївки Донецької області, що отримав призначення до Червонозаводського райсуду Харкова, Віктор Єжов.

Арешт Штепи продовжено до 16 вересня. Під час останнього засідання у справі 19 липня обвинувачення збиралося провести відеодопит екс-губернатора Донецької області Сергія Тарути, який проходить у справі в якості свідка, проте "з технічних причин" відеоконференція зірвалася.

Штепу обвинувачують у скоєнні правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України, що спричинило загибель людей) та ч. 1 ст. 258-3 (створення терористичної групи чи організації) Кримінального кодексу України.

Диверсантка "Тереза"

Обвинувачені, але не засуджені: хто в Харкові головний сепаратист і диверсант - фото 4

На фото Лариса Чубарова ("УНІАН")

Громадянку Росії, активну учасницю харківського "антимайдану" Ларису Чубарову, відому на прізвисько "Тереза", затримали співробітники СБУ після підриву стели з прапором України на проспекті Правди в Харкові 7 квітня 2015 року.

Уже після затримання диверсантку впізнав боєць "Азова". За його словами, вона особисто катувала та розстрілювала українських військових, які потрапили в полон до бойовиків "народних республік".

Чубарову готували на обмін. За неї хотіли отримати українського нардепа Надію Савченко. Однак інформаційна операція навколо "Терези" була невдалою, у Кремлі не виявили інтерес до цього персонажа. З того часу про жінку мало що відомо.

У січні 2016-го Київський районний суд почав допитувати свідків у справі. З метою їх захисту, засідання вирішили проводити в закритому режимі. На сьогоднішній день "Тереза" продовжує перебувати за ґратами, розгляд справи триває.

Чубаровій інкримінують ч. 4 ст. 260 (участь в не передбачених законом збройних формуваннях), ч. 1 ст. 263 (незаконне поводження зі зброєю) та ч. 1 ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України) Кримінального кодексу України.

Організатор вибуху в пабі "Стіна"

Обвинувачені, але не засуджені: хто в Харкові головний сепаратист і диверсант - фото 5

На фото Марина Ковтун (mediaport.ua)

"Харківську партизанку" Марину Ковтун підозрюють в організації вибуху в рок-пабі "Стіна" 9 листопада 2014 року, внаслідок якого постраждало 11 людей.

За матеріалами слідства, жінка пройшла військову підготовку на території Росії, та зберігала в гаражі на Павловому Полі неподалік центру Харкова значний арсенал зброї та боєприпасів.

Як і "Тереза", Ковтун продовжує перебувати під вартою, розгляд її справи триває. Усіх спільників жінки обміняли в рамках "Мінських угод" на українських бійців, котрі перебували в полоні "ЛНР" і "ДНР". Натомість саму Ковтун обміняти відмовилися тому, що вона була організатором теракту. "У неї реальна кров на руках, на відміну від багатьох інших організаторів вибухів", – підкреслив екс-начальник Управління СБУ в Харківській області Олександр Пивовар.

Жінці інкримінують дії, спрямовані на зміну держкордону, диверсії, вчинення теракту, керівництво терористичною групою, а також придбання та зберігання зброї і боєприпасів (ч. 1 ст. 110; ч. 2 ст. 28; ст. 113; ч. 5 ст. 27; ч. 2 ст. 258; ч. 1 ст. 258-3; ч. 2 ст. 28; ч. 1 ст. 32; ч. 1 ст. 263 Кримінального кодексу України).

Організатори теракту біля Палацу спорту

Обвинувачені, але не засуджені: хто в Харкові головний сепаратист і диверсант - фото 6

На фото підозрювані у скоєнні теракту біля Палацу спорту (Depo.Харків)

22 лютого 2015 року в Харкові під час траурної ходи, присвяченої пам'яті героїв Небесної сотні та загиблим на Донеччині, біля Палацу спорту на проспекті Петра Григоренка (тоді – проспект Маршала Жукова) стався теракт, внаслідок якого загинули четверо людей та дев'ятеро отримали поранення.

Чотири дні потому СБУ затримала трьох підозрюваних - Володимира Дворнікова, Віктора Тетюцького та Сергія Башликова. За даними силовиків, чоловіків завербували російські спецслужби, вони проходили підготовку в Бєлгороді, а за вчинення теракту повинні були отримати 10 тисяч доларів.

У кінці квітня 2015-го справу почав розглядати Фрунзенський райсуд. Наразі обвинуваченим продовжують продовжувати запобіжний захід у вигляді утримання під вартою.

Під час останнього засідання 9 червня Тетюцький заявив, що він хоче залучити до свого захисту ще одного адвоката - людину, яка зараз також знаходиться в СІЗО та обвинувачується за трьома статтями Кримінального кодексу – розбій, викрадення авта та участь у терористичній групі. Наступні слухання по справі відбудуться 25 липня.

Андрій Бородавка

Обвинувачені, але не засуджені: хто в Харкові головний сепаратист і диверсант - фото 7

На фото Андрій Бородавка

Ще одного одіозного учасника подій "російської весни", "рупора" сепаратистів Андрія Бородавку, 3 липня 2016-го затримали в Борисполі. Він "за порушення міграційного законодавства" був витворений із Росії, відправився до Азербайджану, а звідти – в Україну.

Того ж дня йому повідомили про підозру за ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканість України) Кримінального кодексу України. Однак силовики заявили, що суд не став обирати Бородавці запобіжний захід, й він справно ходить на допити.

У той же час, за словами адвоката Олександра Шадріна, в якого ще з 2014 року є угода з підозрюваним про надання правової допомоги, рідні Бородавки не знають, де він. Сам захисник вважає, що Бородавка наразі перебуває в підвалі харківського СБУ.

Комуністка Алла Александровська

Обвинувачені, але не засуджені: хто в Харкові головний сепаратист і диверсант - фото 8

На фото Алла Александровська (rian.com.ua)

Екс-нардепа нині забороненої в Україні Комуністичної партії України Аллу Александровську запідозрили в сепаратизмі наприкінці червня 2016 року.

За матеріалами СБУ, колишній народний депутат разом зі своїм сином Олександром намагалася підкупити керівництво та депутатів місцевих рад Харківської області для прийняття на сесіях звернень до парламенту та президента щодо змін до Конституції з питань федералізації. За звернення, зокрема одної з міськрад Харківщини, комуністи пропонували 9 тис. доларів (водночас, за відомостями СБУ, російські спецслужби виділила на підкуп депутатів у кілька разів більшу суму, але комуністи привласнили значну частину грошей).

30 червня Київський районний суд обрав Александровській запобіжний захід у вигляді тримання під вартою без права внесення застави на два місяці. Захист Александровської подав апеляцію, однак вона не була задоволена.

Комуністці інкримінують ч.2 ст.110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України) та ч.3 ст.369 (пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди службовій особі) Кримінального кодексу України.

Всі новини Харкова сьогодні читайте на Depo.Харків

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme