Німеччина повернула картину видатного художника, вивезену нацистами під час окупації Харкова (ФОТО)

До Харківського художнього музею повернуть картину видатного українського живописця Сергія Васильківського "Етюд з будинком", втрачену в роки Другої світової війни

Німеччина повернула картину видатного ху…

Як повідомили Depo.Харків у прес-службі Харківської ОДА, картину Васильківського "Етюд з будинком" німецька сторона повернула в Києві під час ХІІ засідання змішаної українсько-німецької комісії з питань повернення та реституції втрачених та незаконно переміщених під час та внаслідок Другої світової війни культурних цінностей.

За відомостями ОДА, посол з особливих доручень Федерального міністерства закордонних справ ФРН Міхаель Янсен передав картину співголові змішаної українсько-німецької комісії - першому заступнику Міністра культури України Світлані Фоменко.

Картина, вивезена з Харківського художнього музею в роки Другої світової війни, була виявлена наприкінці 2016 року. Це повернення стало результатом конструктивної та кропіткої співпраці України і Німеччини у рамках зазначеної змішаної комісії.

"Вже найближчим часом Міністерство культури України планує повернути картину до Харківського художнього музею для постійного зберігання та експонування, що є знаковою подією в житті музею, адже це єдина картина, що більш ніж за 70 років повертається до музею", - зазначають у Мінкульті.

Українська сторона подякувала німецькій стороні за цей шляхетний крок та висловила сподівання на подальшу співпрацю в напрямку розшуку втрачених культурних цінностей.

Довідка Depo.Харків. Сергій Васильківський, уродженець Харківської області, залишив по собі гідний набуток для українського мистецтва - майже 3000 робіт, в останні дні життя півтори тисячі з них передав Харківському художньому музею (більшість з них була втрачена в роки Другої світової війни). Сьогодні в музеях і приватних збірках нараховують біля 500 його творів.

Як повідомляв Depo.Харків, харківські оборонні заводи можуть отримати авіазамовлення від Пакистану.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Харків

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"