Незаконний експорт: У Харкові інститут НАН погорів на вивезенні матеріалу подвійного призначення

Харківський суд дозволив слідчим вилучити експортовані заготівки з сапфіру та титану

Як передає Depo.Харків, про це йдеться в ухвалі Київського районного суду Харкова від 12 квітня 2017 року.

Суд розглянув клопотання слідчого в рамках розслідування провадження за ч. 1 ст. 333 Кримінального кодексу (порушення порядку здійснення міжнародних передач товарів, що підлягають державному експортному контролю). Слідчий клопотав про тимчасовий доступ до документів і речей Харківської митниці ДФС України (протокол про порушення митних правил, митну декларацію та додані до неї документи, 8 штук заготівок шліфованих зі штучного монокристалічного оптичного корунду (сапфіру) із забарвлюючою домішкою титану).

Під час досудового розслідування встановлено, що Інститут монокристалів НАН України (Харків, проспект Науки, 60) у період з 2013 року по 2016 рік експортував заготівки зі штучного монокристалічного оптичного корунду (сапфіру) із забарвлюючою домішкою титану без відповідних дозволів Державної служби експортного контролю України.

Згідно висновку експертизи, заготівки за своїм найменуванням та технічними характеристиками входять до списку товарів подвійного використання, що можуть бути використанні у створенні звичайних видів озброєнь, військової чи спеціальної техніки.

На підставі повідомлення Управління СБУ в Харківській області митниця 15 березня склала протокол про порушення митних правил під час експорту цих матеріалів та вилучила заготовки. Таким чином, під час досудового слідства виникла необхідність в отриманні тимчасового доступу до інформації та предметів, які будуть використані як доказ у кримінальному провадженні, та які знаходяться у володінні Харківської митниці ДФС України.

Суд задовольнив клопотання слідчого, надавши йому доступ до вказаних документів і речей.

Як повідомляв Depo.Харків, на Харківщині прикордонники відділу "Вовчанськ" затримали чотирьох громадян України, які намагались незаконно перемістити товари.

Більше про події у Харкові та області читайте на Depo.Харків