Національний рекорд: На Харківщині ветеран АТО після ампутації протягнув 16-тонний літак

У Харківській області ветеран АТО встановив новий рекорд України

Аліна Гаєвська
Журналіст регіональної редакції Depo.Харків
Національний рекорд: На Харківщині ветер…
На Харківщині ветеран АТО встановив рекорд / Фото: АрміяInform

У Харківській області на аеродромі "Чугуїв" ветеран АТО Роман Кашпур встановив новий рекорд України. Попри ампутовану внаслідок поранення на війні ногу, він зрушив з місця літак Ан-26.

Про це Depo.Харків повідомили в Інформаційному агентстві Міноборони АрміяInform.

За 44 секунди ветеран (вага - 78 кг) зміг протягнути 16-тонне повітряне судно на 6 метрів 40 сантиметрів. Рекорд України зареєстрував експерт Національного реєстру рекордів України.

Досягнення Кашпур присвятив Дню волонтера та 30-річчю Збройних Сил України.

"Я часто думав, що б таке зробити, щоб умотивувати важкопоранених бійців. Хотів власним прикладом показати, що життя після ампутації триває, а всі перешкоди — лише в голові, — розповів ветеран. — Одного разу, проїжджаючи з дружиною повз аеродромом у Чугуєві, я сказав: "Он візьму й літак потягну!". Тоді це пролунало скоріше як жарт, але пізніше подумав, чому б не спробувати".

Саме на Чугуївський аеродром його вертольотом доставили після підриву на ворожій міні у 2019 році.

"Із цього ж аеродрому бортом аеромедичної евакуації мене транспортували до Києва на подальшу реабілітацію. Тоді ж на цьому місці я востаннє бачив живим свого командира… Він був у критичному стані, в комі… пізніше, так і не опритомнівши, він помер у лікарні, — розповів ветеран. — Символічною є й вага літака — 16 тонн. Літак символізує той важкий шлях і тягар, який звалився на мене 16 травня 2019 року, коли я дістав поранення".

Підготовка до встановлення рекорду тривала близько півроку. Тренувався ветеран у власній квартирі, де обладнав домашній спортзал.

"Головним завданням було опанувати правильну техніку виконання подібної вправи та зрозуміти, які м’язи працюють при цьому. Влітку спробував протягнути 7-тонну вантажівку. Після того як зрушив її з місця, впевненості додалося, — розповів рекордсмен. — Тоді ж вдалося випробувати спеціальну драбину, яку ми виготовили разом з батьком. На ній ми змонтували спеціальні упори під протез, без них була загроза його руйнування через нерівномірне навантаження. Упори ж забезпечили максимально рівномірний контакт з драбиною".

За кілька тижнів до встановлення рекорду фітнес-тренер Юлія Коваль сконтактувала Кашпура з двома стронгменами, які нещодавно у складі команди з восьми чоловіків встановили рекорд, протягнувши найбільший у світі літак Ан-225 "Мрія".

"Сергій Пономарьов та Денис Дубровський провели майстер-клас та показали максимально правильну й ефективну техніку виконання цієї силової вправи. Я переконався, що груба сила в цьому разі не головне, тут потрібен "науковий підхід", — додав рекордсмен.

В агентстві зазначили, що це не перше досягнення Кашпура. За два роки участі в "Іграх Героїв" (2020-2021 рік) він виборов чотири золоті медалі у кросфіті, підтягуванні та штовхання гирі. Зараз він мешкає в Харкові з дружиною та двома дітьми.

Як повідомляв Depo.Харків, харків’янин Сергій Прескорнік встановив 19 вересня національний рекорд України, пробігши 225 км із Дніпра у Харків.

Всі новини Харкова сьогодні читайте на Depo.Харків

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme