Наказ про військовий облік жінок: Що варто знати

У мирний час жінки можуть бути прийняті на військову службі чи у військовий резерв тільки в добровільному порядку

Журналіст відділу новин
Наказ про військовий облік жінок: Що вар…

17 грудня з'явився Наказ №313 Міністерства оборони України, який передбачає необхідність постановки жінок на військовий облік.

 

Як передає Depo.Харків, наказ було прийнято відповідно до норм Закону України "Про військовий обов'язок та військову службу".

 

Згідно до документу, жінки, які перебувають на військовому обліку, можуть бути призвані на військову службу або залучені для виконання робіт із забезпечення оборони держави у воєнний час. У мирний час жінки можуть бути прийняті на військову службу та у військовий резерв тільки в добровільному порядку (ч.12 ст. 1 ЗУ "Про військовий обов'язок та військову службу").

 

На цей час Міноборони опублікувало перелік необхідних для ЗСУ професій – не більше.

 

Жінки, які мають спеціальність та/або професію, суміжну до відповідної військово-облікової спеціальності, визначеної у переліку, затвердженому Міністерством оборони України, придатні до проходження військової служби за станом здоров'я та віком, беруться на військовий облік військовозобов'язаних (ч. 11 ст. 1 Закону).

 

23 грудня відбувся брифінг щодо роз'яснення положень наказу МОУ №313 щодо переліку професій для жінок та знаходження їх на військовому обліку.

 

Зокрема, під час брифінгу посадовці наголосили, що взяття на військовий облік жінок-військовозобов'язаних – це не призов на військову службу. Також вони підкреслили, що жінок не призивають до військової служби без їхньої згоди. "До кінця 2022 року жоден керівник підприємства, установи, організації, де працюють жінки, які мають стати на військовий облік, а також самі жінки, які мають ставати на військовий облік, не притягуватимуться до жодної відповідальності. Тобто адміністративні санкції територіальних центрів комплектування до них не застосовуватимуться", - зазначили на брифінгу.

 

У Міністерстві звернули увагу, що Україна вже давно дотримується принципів гендерної рівності. Порівняно з 2014 роком кількість жінок-військовослужбовців збільшилася у 2 рази, більш ніж 25% особового складу ЗСУ – жінки. У Збройних Силах України на посадах командирів взводів проходять службу 109 жінок. Загалом в українській армії служать та працюють близько 57 тисяч військовослужбовців-жінок та цивільних.

 

Крім цього, звернули увагу посадовці Міністерства, середня зарплата у ЗСУ зросла. Рядовий склад отримує 18160 гривень; особи сержантського та старшинського складу – 20 430 гривень, а особи офіцерського складу – 22 700 гривень.

 

Читайте також: Військовий облік жінок: Кого це стосується і що саме треба робити

Всі новини Харкова сьогодні читайте на Depo.Харків

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme