Наближені до Кернеса особи відкрили в Чехії підприємства-прокладки, що заробляють на бюджеті Харкова, - ХАЦ

Чиновники харківської мерії та їх родичі активно почали реєструвати фірми у Чехії

Про це повідомляє громадська організації "Харківський антикорупційний центр" (ХАЦ), передає Depo.Харків.

 

За відомостями ХАЦ, серед власників бізнесу є родичі чиновників Департаменту будівництва та шляхового господарства, голови цього Департаменту Володимира Чумакова та міського голови Геннадія Кернеса.

 

Зокрема, донька Чумакова та пасинок Кернеса Родіон Гайсинський є співвласниками фірми у Чехії. Мова йде про Inter Tech Praha s.r.o. Ця фірма створена у 2017 році, а Аліна Чумакова та Гайсинський зайшли в цю фірму у 2018 році. Першим ж засновником був Володимир Литвин. Він та члени його родини є фактично у всіх фірмах, які пов’язані з харків’янами.

 

Чеська фірма займається постачанням труб в Україну, зокрема, для ТОВ "ВСС-Сістем". Засновниками цієї фірми вказані Неллі Ушакова та Олександр Жовтобрюх. Останній був заступником начальника управління шляхового господарства департаменту Чумакова. А його дружина й досі там працює, як і ще кілька родичів співробітників цього департаменту.

 

"ВСС-Сістем" отримало на тендерах вже 21 млн грн в департаменту Чумакова й ще 5 млн грн у КП "Харківводоканал".

 

Ще одна чеська фірма - Parmus Nova s.r.o. - записана вже на самого Жовтобрюха. А партнером його у цій фірмі є дружина заступника директора департаменту Чумакова Інна Київська. Ще одна новостворена фірма - Prof Materials s.r.o. - записана на дружину директора департаменту Ольгу Чумакову.

 

За даними порталу Importgenius, ця фірма також поставляє товари до України. Її контрагентом є ТОВ "Трек лайн", що отримує підряди від харківських комунальних підприємств. Більше того, вони зараз очікують на підписання договору з КП "Шляхрембуд", яке підпорядковується Чумакову.

 

Фірму заснував Володимир Литвин, після чого її переписали на Чумакову та мешканку Москви Марину Попову.

 

Ці чеські фірми не є виробниками – вони лише "прокладки", за допомогою яких наганяють вартість на товари.

 

Щодо Чумакова і Кернеса, то їх партнерство давнішнє. Так, головним фаворитом мерії з ремонту доріг у Харкові є "Паркінг+", яке заснував і очолював до січня 2010 року Володимир Чумаков. Наразі підприємство "Паркінг+" записано В’ячеслава Блінкіна (донедавна – бізнес-партнер дружини Чумакова), Олега Гончара та гонконгську фірму "Драгон Інвестмент Девелопмент Лімітед" («Dragon Investment Development Limited»).

 

Олег Гончар є співвласником ТОВ "Постулат ХХI" разом з іншим наближеним Геннадія Кернеса - Олександром Коровкіним.

 

Як повідомляв Depo.Харків, на Харківщині у колекторі стався викид газів. Один комунальник загинув, двоє були госпіталізовані.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Харків

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook