На пускали людей до води: На Харківщині суд забрав у орендаторів 77 га землі біля водосховища

У Харківській області державі вдалося через суд повернути земельну ділянку біля водойми

Про це повідомляє громадська організація "Харківський антикорупційний центр", передає Depo.Харків.

За відомостями ХАЦ, у липні 2018 року представники Харківської районної державної адміністрації звернулися до суду з вимогою розірвати договір оренди земельної ділянки біля води, який був укладений в 2004 році з приватною фірмою "Центр сприяння розвитку сільського господарства".

Мова йде про ділянку площею 77,0928 га на території Тернівської сільської ради Харківського району.

Позивачі обґрунтували свої вимоги тим, що приватники систематично порушували умови договору оренди, який був укладений строком на 50 років для риборозведення та створення місця відпочинку для населення.

Представниками Держекоінспекції було проведено експертизу та встановлено порушення низки законів України; з'ясовано, що місцеві мешканці скаржаться на те, що їх не допускають до рибальства та відпочинку, тварини місцевих мешканців також не допускаються до водопою; не створено місця відпочинку для населення, незважаючи на те, що це все було передбачено договором оренди.

У відповідь приватники зазначили, що перевірка Держекоінспекції була проведена із порушеннями, тому не може бути належним доказом. Судом було допитано декілька свідків, які підтвердили слова позивача та наголосили, що через дії приватників не мають доступу до води, як це передбачено чинним законодавством, оскільки за спроби потрапити до водойми охоронники вимагали гроші.

Дослідивши матеріали справи, суд повністю задовольнив вимоги представників райдержадміністрації, та розірвав договір між державою та приватниками.

Засновником юридично-комерційної приватної фірми "Центр сприяння розвитку сільського господарства регіону" є Юрій Гончаров, керівником – Павло Алексюк.

Як повідомляв Depo.Харків, Світлична заклала "перший камінь" нового онкоцентру.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Харків

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook