На Харківщині задля економії хочуть об'єднати в одну сім протитуберкульозних лікарень (ДОКУМЕНТ)

У Харківській області низку протитуберкульозних лікарень планують приєднати до регіонального протитуберкульозного диспансеру №1

Шеф-редактор регіональної редакції Depo.Харків
На Харківщині задля економії хочуть об'є…

Як передає Depo.Харків, про це йдеться у проектах рішень позачергової сесії Харківської обласної ради, що розпочнеться сьогодні, 4 березня.

 

Зокрема, депутатам буде запропоновано "з метою створення нової моделі профілактики, раннього виявлення туберкульозу та надання медичної допомоги хворим на туберкульоз" припинити діяльність низки обласних комунальних підприємств. Проект рішення підписав голова Харківської обласної ради Артур Товмасян.

 

Зокрема, мова йде про припинення КНП ХОР "Обласна туберкульозна лікарня №1" (Харків, проспект Ново-Баварський, 2), "Обласна туберкульозна лікарня №2" (Липці, вулиця Кооперативна, 20), "Обласний протитуберкульозний диспансер №2" (Вовчанськ, вулиця Олеся Досвітнього, 24/1), "Обласний протитуберкульозний диспансер №4" (Ізюм, вулиця Ентузіастів, 104), "Обласний протитуберкульозний диспансер №5" (Куп'янськ, проспект Конституції, 101), "Обласний протитуберкульозний диспансер №6" (Лозова, бульвар Шевченка, 1), "Обласний клінічний протитуберкульозний диспансер №7" (Харків, проспект Московський, 197).

 

Ці заклади після припинення планують приєднати до комунального некомерційного підприємства Харківської обласної ради "Обласний протитуберкульозний диспансер №1" (Харків, вулиця Ньютона, 145). Це підприємство буде правонаступником усього майна перелічених медичних закладів.

 

У пояснювальній записці, яку підписав заступник начальника Департаменту охорони здоров'я Харківської ОДА Геннадій Бондарчук, вказано, що до кінця 2021 року додатково,  за умови не укладання договорів з Національною службою здоров’я України, потрібно для утримання протитуберкульозних лікарень 158 млн грн.

 

"Одним з ефективних варіантів оптимізації фінансових ресурсів, необхідних на утримання існуючих протитуберкульозних закладів, – є приєднання декількох протитуберкульозних закладів до найпотужнішого, зі створенням єдиної вертикалі управління; забезпечення реалізації заходів та завдань з протидії поширенню туберкульозу як за рахунок коштів, отриманих від Національної служби здоров’я України, так і за рахунок коштів обласного та державного бюджетів (централізоване постачання лікарських засобів МОЗ України)", - йдеться в документі.

 

Таке об'єднання, за відомостями Бондарчука, дозволить зменшити потреби у додаткових фінансах на 80-90 млн грн із подальшою економією коштів в наступних бюджетних періодах.

 

На фото: Скрін проекту рішення Харківської облради

Читайте також: На Харківщині за добу померли 7 хворих на коронавірус, – РНБО

Всі новини Харкова сьогодні читайте на Depo.Харків

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme