На Харківщині в межах реформи не будуть закриватися медичні заклади, – ОДА

У Харківській області жодну лікарню чи амбулаторію не закриватимуть у рамках реформування системи охорони здоров’я

На Харківщині в межах реформи не будуть…

Як повідомили Depo.Харків у прес-службі Харківської ОДА, про це  під час брифінгу заявив заступник голови ОДА Михайло Черняк.

 

"Більш того, законодавство України, зокрема, 49-та стаття Конституції не дозволяє закривати медичні заклади та позбавляти громадян можливості отримувати відповідні послуги", - підкреслив він.

 

Черняк розповів про те, які зміни відбуватимуться в роботі закладів другого та третього рівня надання медичних послуг (наприклад, обласних та районних лікарень) з квітня, коли вони перейдуть на прямі фінансові відносини з Національною службою здоров’я України.

 

Читайте також: У Харкові лікарі отримали "листи щастя" й опинилися на межі безробіття

 

"Це нова модель роботи комунальних некомерційних підприємств, які отримуватимуть кошти від держави безпосередньо за надані послуги. Але в кожного підприємства є власник – рада відповідного рівня – який може надати йому допомогу, додаткові кошти на розвиток. Ми розуміємо, що в перехідний період є певні ризики. На даний момент ще не зрозуміло, який заклад скільки зможе заробити, де не вистачатиме коштів. Тому ми плануємо закласти в обласному бюджеті, в програмі "Здоров’я Слобожанщини" кошти на підтримку обласних комунальних закладів: на заробітну плату, енергоносії та інші витрати. Загалом 462 млн грн. І вимагатимемо цього від усіх власників закладів у районах та містах", - пояснив Черняк.

 

На рівні області реформи у медичній сфері впроваджуватимуться під наглядом Госпітальної ради, яку найближчим часом буде створено. До ради увійдуть близько 60 фахівців – представників районів, закладів охорони здоров’я тощо.

 

"Система змінюється, є певні проблеми. Госпітальна рада працюватиме над тим, щоб все врахувати та налагодити ефективний процес. На Харківщині створено один госпітальний округ. Саме в єдиному медичному просторі ми зможемо побачити маршрут пацієнтів та, відповідно, фінансів. Зможемо налагодити ефективну співпрацю всіх ланок – сімейної медицини, вторинної та третинної ланок, служби екстреної допомоги. Та раціонально використовувати ресурси", - сказав заступник голови ОДА.

 

Як повідомляв Depo.Харків, у Харкові медики мають підписати згоду на зміну умов оплати та умов праці, починаючи з 1 квітня 2020 року.

Всі новини Харкова сьогодні читайте на Depo.Харків

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme