На Харківщині судді поскаржилися на умови роботи

Представники Ради суддів України відвідали Первомайський міськрайонний суд Харківської області

Про це Depo.Харків повідомили у прес-службі РСУ.

За даними прес-служби, до Ради суддів звернувся колектив Первомайського районного суду Харківської області з проханням ознайомитися з організацією роботи в умовах реконструкції будівлі суду, що була передана Державній судовій адміністрації у 2014 році.

За словами голови райсуду Михайла Босняка, зараз Первомайський районний суд розташований у кількох приміщеннях. Оосновне – на вулиці Соборній, 18, друге, додаткове, - на вулиці Бугайченка, 34. Останнє знаходиться у аварійному стані.

Територіальне управління Державної судової адміністрації знайшло в оренду тимчасове приміщення, однак у ньому відсутні необхідні для здійснення правосуддя умови, навіть підключення до інтернету, що не дозволяє подавати відповідну інформацію до державного реєстру судових рішень.

"Судові засідання, зараз, відбуваються тільки в "основному" приміщенні, а там у нас є два зали судових засідань, тому судді вимушені розглядати справи в робочих кабінетах, відсутні кімнати для конвою, прокурорів, адвокатів. За таких умов, як правило до суду не доставляють осіб, що перебувають під вартою. Тому кримінальні справи, щодо найбільш тяжких злочинів розглядати неможливо", - зазначила керівник апарату суду Тетяна Арнаут.

Босняк додав, що зараз у суді працюють чотири судді, хоча за штатним розписом їх має бути сім. Двоє суддів без повноважень, один суддя у відрядженні.

У 2014 році з комунальної власності в державну було передано будівлю площею 2 200 кв. м. Приміщення потребувало реконструкції, на яку гроші з бюджету виділено лише у 2017 році. Як з'ясувалось, в період з 2017 -2018 роки, на ремонт та реконструкцію будівлі суду було виділено 23 млн грн. У листопаді 2018 року суду були надані акти приймання виконання будівельних робіт, де зазначалося, що на ремонт витрачено 11,5 млн грн.

Однак комісія, до складу якої входили представники суду, обстежила стан реконструкції адміністративної будівлі та виявила велику кількість розбіжностей та не відповідність обсягів виконаних робіт.

Як повідомляв Depo.Харків, у частині Слобідського і Основ'янського районів Харкова проведуть ремонтні роботи на водопровідних мережах. 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Харків

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook