На Харківщині майже у половині джерел та колодязів небезпечна вода

У першому кварталі 2019 року у Харкові та області за санітарно-хімічними показниками досліджено 1 019 проб води з джерел нецентралізованого водопостачання, з яких 45% не відповідали вимогам

Про це Depo.Харків повідомили у Харківському обласному лабораторному центрі.

За даними центру, у досліджених пробах води виявлені перевищення нормативних показників по загальній жорсткості, каламутності, вмісту нітратів, аміаку, сульфатів, хлоридів, сухого залишку, заліза.

"Основним з проблемних питань регіону залишається перевищення вмісту нітратів у воді джерел нецентралізованого водопостачання", - сказано у повідомленні.

У воді колодязів, яку споживають діти віком до трьох років, кратність перевищення вмісту нітратів до 2,5 ГДК (гранично допустима концентрація) виявлена у Дергачівському, Золочівському, Харківському, Красноградському, Богодухівському, Барвінківському, Великобурлуцькому, Кегичівському, Вовчанському, Первомайському районах; перевищення до 5 ГДК – у Чугуївському, Зміївському, Зачепилівському, Куп’янському, Дворічанському, Балаклійському, Шевченківському районах, містах Лозова та Люботин; перевищення до 10 ГДК - у Краснокутському, Лозівському, Близнюківському, Борівському районах та до 12 ГДК - у Нововодолазькому районі.

Перевищення ГДК нітратів встановлено у 37,5% досліджених проб води з колодязів.

За мікробіологічними показниками досліджено 255 проб води з колодязів та каптажів джерел, з них 28,2% проб не відповідають нормативам.

У Харкові досліджено 12 проб води з каптажів природних джерел. Із п’яти джерел реєструвалися проби з відхиленнями від норм за мікробіологічними показниками (селище Олешки Київського району, парк "Юність", "Петренки-1", "Петренки-2", "Петренки-3"). Вода з каптажів двох джерел не відповідала нормативним вимогам за санітарно-хімічними показниками - встановлені перевищення гранично допустимої концентрації нітратів (селище Олешки та парк "Юність").

Як повідомляв Depo.Харків, у Харкові у Слобідському районі під час пожежі у житловому будинку загинув 47-річний чоловік. 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Харків

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook