На Харківщині фахівці визнали небезпечними майже половину колодязів

У 2019 році в Харкові та області за санітарно-хімічними показниками досліджено 4 386 проб води з колодязів та каптажів, з яких 46,1% не відповідали гігієнічним вимогам

На Харківщині фахівці визнали небезпечни…

Про це Depo.Харків повідомили у Харківському обласному лабораторному центрі.

За даними лабцентру, в досліджених пробах були виявлені перевищення нормативних показників по загальній жорсткості, каламутності, окисності, вмісту нітратів, аміаку, сульфатів,  хлоридів, сухого залишку, заліза, фтору.

За мікробіологічними показниками досліджено 1 715 проб води з колодязів та каптажів, з яких 32,1 % проб не відповідають нормативам.

Безпосередньо в Харкові досліджено 56 проб води з 12 каптажів (Саржин яр, Манжосів яр, селище Олешки, парк "Юність", "Петренки – 1", "Петренки – 2", "Петренки – 3", вул. Мінераловодська, 1, вул. В. Зубенка, 25, два каптажі на вул. Бучми, "Олексіївська балка"). Протягом 2019 року в воді всіх джерел реєструвались відхиленнями від гігієнічних нормативів за мікробіологічними показниками. Вода з каптажів трьох джерел не відповідала нормативним вимогам за санітарно-хімічними показниками — встановлені перевищення гранично допустимої концентрації сульфатів (вул. Зубенка, 25) та нітратів (селище Олешки та парк "Юність").

"Результати досліджень свідчать, що колодязі та природні джерела не можуть розглядатися як джерела більш якісної та безпечної води, ніж водопровідна. Підземні водоносні горизонти, які живлять джерела нецентралізованого водопостачання, через геологічний склад ґрунтів регіону не захищені від поверхневих забруднень — мікроорганізмів та різних хімічних речовин. Тому необхідно завжди кип’ятити воду з будь-яких колодязів та джерел і ніколи не вживати воду з тих джерел, якість води в яких невідома", - зазначили фахівці.

Основним з проблемних питань регіону є перевищення вмісту нітратів у воді шахтних та трубчастих колодязів. В 40,7% досліджених проб води з колодязів вміст нітратів перевищував гранично допустиму концентрацію у 5-12,6 раза. Найвищі концентрації нітратів виявлені у колодязях на територіях Валківського,  Нововодолазького, Лозівського, Близнюківського, Ізюмського, Борівського, Коломацького, Шевченківського районів.

Внаслідок споживання води з понаднормативним вмістом нітратів продовжують реєструватися отруєння дітей. У 2019 році зареєстровано два випадки водно-нітратної метгемоглобінемії на території Валківського та Дергачівського районів.

Як повідомляв Depo.Харків, поліція встановлює обставини смерті чоловіка в селищі Буди Харківського району. 

Всі новини Харкова сьогодні читайте на Depo.Харків

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme