На Харківщині знайшли майже півсотні "нічийних" полів

На Харківщині прокуратура шукає господарів урожаю на 5 тис. га самозахоплених земель
Depo.
5 серпня 2016 12:55
ФОТО: depo.ua

Як повідомили кореспонденту Depo.Харків у прес-службі прокуратури Харківської області, про це розповів прокурор відділу прокуратури області Микола Дементьєв/

За його даними, у 14 районах Харківщини були виявлені 46 фактів самовільного зайняття земель держрезерву та запасу загальною площею майже 5 тис. га, за якими розпочато кримінальні провадження за ч.1 ст. 197-1 КК України.

Ці землі незаконно засіяні соняшником (понад 2 тис. га), кукурудзою (майже 1 тис. га), пшеницею (майже 0,5 га) та іншими сільгоспкультурами.

"На момент виявлення правопорушень та внесення даних до Єдиного реєстру досудових розслідувань власники посівів були невідомі. Під час розслідування вони також не знайшлися. У зв’язку з цим органи прокуратури ініціювали перед фіскальними службами питання щодо стягнення врожаю у дохід держави та територіальних громад, як безхазяйного майна. Однак, нерідко після приїзду комбайнів для збору безхазяйних посівів власники знаходилися відразу", - розповів Дементьєв

Якщо під час досудового розслідування буде встановлено, що недобросовісні фермери завдали державі шкоду у розмірі понад 69 тис. грн., то вони понесуть кримінальну відповідальність, якщо менше – адміністративну. Проте в обох випадках вони повинні відшкодувати збитки.

Більше про події у Харкові та області читайте на Depo.Харків