На Харківщині за явку з повинною звільнили від відповідальності бойовика "ДНР"

Харків'янин протягом трьох тижнів охороняв КПП бойовиків та чергував на даху одного з будинків
Depo.
27 жовтня 2016 17:01
ФОТО: depo.ua

Як передає Depo.Харків, про це йдеться в рішенні Червонозаводського районного суду Харкова від 10 жовтня, що розміщений в Єдиному державному реєстрі судових рішень України.

Згідно матеріалів справи, мешканець Харкова у вересні 2014 року поїхав до Донецька, а у квітні 2015 року вступив до незаконного збройного формування "Батальйон Козаків". Йому було надано позивний "Зьома".

Після нетривалого навчання харків'янина було направлено до підрозділу одного з "Батальйонів Козаків" до Донецьку. Там протягом трьох тижнів квітня він зі зброєю чергував на КПП штабу, де дислокувались бойовики одного із батальйонів козаків. Також він ніс варту на даху однієї з багатоповерхівок - там він був озброєний, окрім автомату, АК 74, ще ПЗРК "Ігла".

Згодом, не бажаючи в подальшому приймати участь в діяльності незаконних збройних формувань, чоловік покинув окуповану територію Донецької області, повернувся до Харкова та 14 липня звернувся до Управління Служби безпеки України. Він повідомив працівників спецслужби про існування "Батальйону "Козаків", а також про свою участь у цьому формуванні.

Враховуючі ці обставини, прокурор Харківської місцевої прокуратури №5 направив до суду клопотання про звільнення підозрюваного від кримінальної відповідальності на підставі ч. 6 ст. 260 Кримінального кодексу (участь у діяльності не передбачених законом збройних формувань). Суд задовольнив клопотання прокурора, постановив звільнити чоловіка від кримінальної відповідальності та закрити кримінальне провадження.

Більше про події у Харкові та області читайте на Depo.Харків