На Харківщині з’явиться екологічне село

У Нововодолазькому районі побудують екологічне село, яке буде відображати архітектуру різних народів світу

На Харківщині з’явиться екологічне село…

Про це кореспонденту Depo.Харків повідомили в прес-службі Харківської облдержадміністрації з посиланням на керівника проекту "Вороняча слобідка" Віктора Ворона.

На території хутору у селі Мелеховське розташовані будинки та різні господарські споруди, залишки Параскевської фортеці, орнітологічний заказник місцевого значення "Чаплі".

Ворона розповів, що в планах - побудувати екологічне село, де всі будинки будуть зведені з саману (будівельний матеріал з глинистого ґрунту з додаванням соломи) і будуть відображати архітектуру різних народів світу. "На хуторі збудують українські, корейські, непальські, сірійські і африканські будиночки. Всі вони зводяться з саману. Проекти вже готові, територія відведена, паспорти будівництва затверджені. Перші два будинки з'являться вже наступного року", - пояснив Ворона.

На хуторі також планують розвивати екоземлеробство, щоб вирощувати екологічно чисті продукти. За словами керівника проекту, зараз проходять узгодження щодо отримання спеціальних документів.

Директор департаменту культури і туризму Олег Яцина розповів, що в області налічується близько 20 подібних хуторів і окремих садиб, які вже зараз можуть відвідувати туристи. "Попит на маршрути зеленого туризму серед жителів області та в цілому України є, і він зростає. Також таким видом туризму активно цікавляться іноземні туристи, а також етнічні українці, які проживають в інших країнах. Зараз ми спостерігаємо тенденцію повернення до етнічного початку, до української культури. Це ми бачимо і по відвідуванню різних фестивалів і заходів, що проводяться в області", - зазначив Яцина.

Крім того, на території іншого хутору недалеко від села Ордівка - автентично українського, планують облаштувати вулицю майстрів і побудувати 25-30 будинків в етнічному стилі для проживання туристів. Всі вони будуть зведені за старовинними українськими технологіями будівництва будинків. Хутір буде повністю автономний і енергонезалежним. За словами керівника проекту Володимира Косенка, зараз закладено фундамент під гончарну майстерню і кузню, зводять господарський будинок. У будівництві задіяні тільки місцеві жителі найближчих сіл.

Більше культурних новин про Харків читайте на kh.depo.ua.

Всі новини Харкова сьогодні читайте на Depo.Харків

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme