На Харківщині вручили нагороди лауреатам премії імені Рєпіна

У Чугуєві Харківської області проходять урочистості з нагоди річниця від дня народження художника Іллі Рєпіна
Depo.
6 серпня 2016 14:25
ФОТО: depo.ua

Як повідомили Depo.Харків у прес-службі Харківської облдержадміністрації, урочистий захід відбувся 5 серпня, у 172-у річницю від дня народження художника, в художній галереї "Художньо-меморіального музею І. Ю. Рєпіна" в Чугуєві.

За відомостями прес-служби, цього року лауреатами премії стали: Віктор Ковтун - у номінації "Живопис" - за цикл творів "Моя Україна", Віктор Ігуменцев - у номінації "Графіка" - за цикл гравюр різцем "Спогади", а також Ольга Денисенко та Вікторія Кацай - у номінації "Мистецтвознавство" - за виставково-видавничий проект "Незабуті імена земляків".

Заступник голови Харківської ОДА Михайло Черняк, який вручив нагороди, відзначив, що саме Харківська облдержадміністрація стала ініціатором відродження конкурсу кілька років тому. Цього року була вдосконалена процедура його проведення та розширена кількість номінацій.

Як зазначив лауреат премії, голова Харківської організації Національної спілки художників України, народний художник Віктор Ковтун, саме в Чугуєві, в приміщенні, де проходить церемонія нагородження, юний Ілля Рєпін робив перші кроки в образотворчому мистецтві.

Довідка Depo.Харків. Премія імені І.Є. Рєпіна заснована Харківською обласною державною адміністрацією з метою підтримки розвитку культури та мистецтва в регіоні, а також для популяризації творчої спадщини всесвітньо відомого художника, одного із засновників української національної школи живопису - Іллі Юхимовича Рєпіна.

Премія присуджується у трьох номінаціях по черзі циклом у 2 роки: у перший рік циклу - в номінаціях "Живопис", "Графіка", "Мистецтвознавство", у другий рік циклу - в номінаціях "Скульптура", "Монументальне мистецтво", "Декоративно-прикладне мистецтво".

Більше про події у Харкові та області читайте на Depo.Харків