На Харківщині соцвиплати переселенцям витрачали на фінансування тероризму

У Харківській області виявлені незаконні схеми соціальних виплат майже 28 тисячам фіктивних переселенців на більше ніж 1 млрд грн на рік

Про це кореспонденту Depo.Харків повідомили в прес-центрі СБУ.

Встановлено, що люди були зареєстровані в органах соціального захисту як внутрішньо переміщені особи з районів проведення антитерористичної операції. У документах зазначалося, що всі вони мешкають на території Харківської області, хоча фактично за місцями своєї реєстрації вони не проживали. Щомісячно пенсії та інші соціальні виплати, призначені для них, надходили на українські банківські картки і знімалися готівкою організаторами оборудок через банкомати у Харкові. Потім зловмисники обмінювали гривні на російські рублі та переправляли готівку на непідконтрольну Україні територію через Росію, у тому числі й для фінансування терористичної діяльності.

"Для перевірки перебування внутрішньо переміщених осіб на території Харківської області функціонують 42 комісії, до складу яких входять представники районних державних адміністрацій, органів місцевого самоврядування, територіальних управлінь праці та соціального захисту населення, пенсійного фонду, поліції, Державної міграційної служби", - зазначили в СБУ.

На сьогодні комісії перевірили понад 45% вимушених переселенців, яким призупинені соціальні виплати. Майже дві третини перевірених – фактично не проживають на підконтрольній українській владі території, а отже не мають права на одержання пенсій та інших соціальних виплат. Найбільша кількість фіктивних переселенців виявлена в Ізюмському, Балаклійському та Барвінківському районах Харківщини.

За матеріалами Управління СБ України в Харківській області правоохоронні органи відкрили тридцять кримінальних проваджень за статтями 258-5, 258-3, 368, 364, 366, 190 та 358 Кримінального кодексу України.

Всі новини Харкова сьогодні читайте на Depo.Харків

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme