На Харківщині прогнозують пожвавлення торгівлі

В Україні експерти прогнозують середньострокове зростання обсягів продаж
Depo.
20 серпня 2016 13:59
ФОТО: depo.ua

Як передає Depo.Харків, виступили з позитивними прогнозами щодо пожвавлення торгівлі в Україні виступило агентство Bloomberg і експертна група "Open Market".

За інформацією експертів, український ВВП зріс на 1,3% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року, що стало максимальним показником з 2013 року.

Як повідомила Державна служба статистики, зростання у другому кварталі по відношенню до попереднього склало 0,6%. Драйверами зростання економіки України стали торгівля і будівництво. Активізація банківського кредитування призведе до подальшого збільшення ВВП України в цьому році. Економічне зростання в Україні відновилося вперше з 2014 року.

Основними драйверами економічного зростання в Україні, на думку експертів, стали торгівля і будівництво. Найбільш цікаві процеси відбуваються саме в секторі торгівлі. На тлі зниження попиту і відходу з ринку великих торгових мереж, все-таки сфера торгівлі показує зростання. На перший погляд, це може здатися досить дивним, адже тільки за останній час стало відомо про закриття мережі з продажу взуття Centro, яка управляла ста магазинами в Україні. Plato залишила один магазин в Києві, який буде працювати в форматі outlet.

Подібні тенденції характерні не тільки для взуттєвої товарної групи. Дефіцит покупця в середньому мінус ціновому сегменті відчувають великі супермаркети. Як відзначають аналітики, основна причина відходу рітейлерів криється не тільки в зниженні попиту, але головним чином у посиленні конкуренції на ринку.

За даними експертної групи "Open Market", основний потік покупців, в тому числі й дрібнооптових, перемістився в торгові центри, які пропонують широкий асортимент і гнучку цінову політику з можливістю торгу. У Східній Україні - якірний майданчик подібного унікального формату - торговельний центр "Барабашово".

За словами керівника аналітичного відділу "Open Market" Максима Подільського, саме "фактор "Барабашово" з комбінованим форматом оптової торгівлі і гнучким роздробом "забирає" покупця у мережевих магазинів. На підтвердження цього можна сказати, що оптові майданчики "Барабашово" демонструють помітне пожвавлення.

Експерти впевнені, що основними причинами того, що великі рітейлери йдуть із харківського ринку, є жорстка конкуренція. Супермаркети і криті торгові центри не можуть забезпечити головну умову для хороших продажів - оптового покупця. Крім того, для Харкова - міста швейників - конкуренція зростає в рази. Місцевий виробник давно навчився виготовляти хороший товар за прийнятними цінами. Та й продажі в Харкові йдуть непогано. Тут пряма заслуга найбільшого в Східній Європі торгового центру "Барабашово". Оптовики повертаються на ринок.

Новий сезон тільки стартував, але експерти відзначають, що обсяги продажів, судячи з усього, виростуть до рівня не нижче 2013 року. Уже зараз оптові майданчики демонструють давно забутий купівельний ажіотаж.

За оптовими продажами, як відомо, зростає й роздріб. Все це дає серйозні підстави вважати, що Харківська область завдяки місцевим підприємцям-цеховикам, найбільшому майданчику оптового збуту "Барабашово" і загальним тенденціям ринку, зможе і далі утримувати високі показники економічного зростання.

Більше про події у Харкові та області читайте на Depo.Харків