ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

На Харківщині перевірять діяльність держпідприємств у сфері АПК, - Райнін

У Харківській області діяльність державних сільгосппідприємствах викликає масу питань у керівництва області
Depo.
1 липня 2016 12:46
ФОТО: depo.ua

Як повідомили Depo.Харків у прес-службі Харківської облдержадміністрації, про це під час програми "Велике інтерв'ю" зі Світланою Орловською на телеканалі NewsOne сказав голова Харківської ОДА Ігор Райнін.

Він зазначив, що діяльність державних підприємств сфери АПК стала об'єктом особливої уваги обласної державної адміністрації та обласної прокуратури. Причина розгляду - низькі показники рентабельності та врожайності, які з року в рік демонструють окремі підприємства галузі.

"Одне з державних підприємств - і таких багато в Україні – минулого року демонструє врожайність зернових 22 центнера з гектара при середній врожайності по Харківській області 40 центнерів з гектара. І рівень рентабельності державне підприємство показує 5%, а в середньому по області ми маємо 46%. Великого слідства не потрібно, щоб зрозуміти, що там щось нечисто", - пояснив Ігор Райнін.

Він наголосив, що державні підприємства у сфері АПК знаходяться в значно кращих стартових умовах, ніж приватні господарства, а причина нібито збитковості ДП – "злодійкуватий менеджмент". Головне завдання, яке ставить керівництво Харківська ОДА, - державні підприємства повинні працювати на державу, відповідно, розпоряджатися майном тільки в рамках закону, не ховати "в тіні" свої реальні доходи і показники та приносити прибуток.

"Прокуратурою області розгорнуто серйозну, якісну роботу. Найближчим часом така робота вийде на певний пік. Але результати є вже зараз: повернуто до державної власності 4 тисячі гектарів землі, які були незаконно оформлені - фактично, вкрадені у держави, два елеватори... Так само ми будемо рухатися й далі", - заявив Райнін.

Він також зазначив, що з питань роботи держпідприємств сфери АПК керівництво області постійно підтримує зв'язок з їх органами управління - Академією аграрних наук України та Міністерством аграрної політики та продовольства України.

Як повідомляв Depo.Харків, ознаки порушення законодавства державними підприємствами АПК області стали однією з головних тем, які розглядалися на засіданні колегії обласної адміністрації 30 червня.

Більше про події у Харкові та області читайте на Depo.Харків