На Харківщині гасили ліс з гелікоптера та зупиняли вибухи

У Харківській області рятувальники відпрацювали дії в разі виникнення лісової пожежі

Як передає кореспондент Depo.Харків за інформацією відділу зв'язків з громадськістю та ЗМІ ГУ ДСНС України в Харківській області.

Відпрацювання проходило на полігоні Навчального центру у 9 етапів. За легендою навчань, літак патрулювання виявив пожежу на території лісового масиву. До місця події прибула лісова охорона на пожежних модулях, трьох тракторах та бригадою з ранцевими вогнегасниками. Пілот проінформував про поширення пожежі.

Загоряння з низового переросло у верхове, після чого проводилось гасіння трьома автоцистернами за допомогою лафетних стволів. Паралельно вертоліт проводив водозабір і скидав воду в зону горіння.

Одночасно з цим, виникали вибухи боєприпасів на території, що межує з пожежею.

Диспетчер викликав підрозділ піротехніків, який обстежив ділянку та транспортував виявлені вибухонебезпечні предмети до місця знищення.

Паралельно надійшла інформація, що в даному районі знаходилися відпочиваючі.

Існувала ймовірність що люди заблукали та не можуть вийти з лісового масиву через задимлення, або ж постраждали та потребують евакуації. До місця події направили кінологічний розрахунок.

"Згідно планів взаємодії та з метою дотримання правопорядку на місце прибувають співробітники Національної гвардії і проводять заходи щодо недопущення до району НС сторонніх осіб, а підрозділ прикордонників проводить заходи щодо захоплення та нейтралізації порушників", - зазначили у ВЗГ.

У цей же час внаслідок падіння дерева виникає обрив ліній електропередач.
Внаслідок руйнування пошкоджений аміакопровод, з якого почався неконтрольований викид аміаку в атмосферу. Виникла загроза місцевим жителям.

На місце викликали підрозділи радіаційно-хімічної розвідки. Після цього відпрацювання усіх епізодів можливих надзвичайних ситуацій було завершено.

Як зазначив начальник Харківського гарнізону ДСНС Олександр Волобуєв, на території 16 районів області зосереджені найбільші лісові масиви. Саме в них на бойовому чергуванні знаходиться пожежна техніка з об'ємом цистерн від 5 до 8 куб.м.

"Навчання складались з дев’яти різних етапів, щоб максимально відпрацювати всі види надзвичайних ситуацій, які можливі в лісових масивах, та задіяти максимальну кількість сил та засобів цивільного захисту. Все це спрямовано на те, щоб мати змогу оперативно і вірно приймати рішення у випадку реальної масштабної лісової пожежі", - додав Волобуєв.

На Харківщині гасили ліс з гелікоптеру та зупиняли вибухи  - фото 1

На Харківщині гасили ліс з гелікоптеру та зупиняли вибухи  - фото 2

На Харківщині гасили ліс з гелікоптеру та зупиняли вибухи  - фото 3

На Харківщині гасили ліс з гелікоптеру та зупиняли вибухи  - фото 4

На Харківщині гасили ліс з гелікоптеру та зупиняли вибухи  - фото 5

На Харківщині гасили ліс з гелікоптеру та зупиняли вибухи  - фото 6

На Харківщині гасили ліс з гелікоптеру та зупиняли вибухи  - фото 7

На Харківщині гасили ліс з гелікоптеру та зупиняли вибухи  - фото 8

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Харків

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook