На Харківщині аптеки при лікарнях мають надавати знижки для ветеранів, учасників АТО, - Райнін

На Харківщині в усіх профільних обласних лікарнях з'являться стенди з інформацією про наявність ліків
Depo.
10 серпня 2016 17:17
ФОТО: depo.ua
На Харківщині аптеки при лікарнях мають надавати знижки для ветеранів, учасників АТО, - Райнін
На Харківщині аптеки при лікарнях мають надавати знижки для ветеранів, учасників АТО, - Райнін

Як повідомили Depo.Харків, сьогодні, 10 серпня, голова Харківської ОДА Ігор Райнін провів виїзну інспекцію в обласній клінічній травматологічній лікарні.

До складу виїзної інспекції увійшли представники обласної адміністрації та депутати різних фракцій Харківської обласної ради.

"Моя позиція, як і позиція депутатів: всі обласні клініки повинні працювати в інтересах пацієнта. Ніхто не ставить під сумнів професіоналізм харківських медиків. Але до нас надходить багато скарг щодо поводження з пацієнтами, забезпечення медикаментами, щодо роботи аптек на території лікарень. У нас немає упередженого ставлення до установ. Ми хочемо все вивчити, проаналізувати і виправити ситуацію", - наголосив Райнін, спілкуючись з головним лікарем лікарні Олександром Гавриковим.

Під час інспекції голова Харківської ОДА поспілкувався зі співробітниками лікарні, оглянув відділення та поцікавився у пацієнтів, чи задоволені вони умовами лікування.

Одна з головних вимог Райніна до співробітників медустанови - це шанобливе ставлення до пацієнтів.

"Відсутність уваги до пацієнтів - одна з головних претензій громадян до роботи наших лікарень, - зазначив голова ОДА. - Низька заробітна плата співробітників - не виправдання хамству. Наші бійці йшли в армію не за гроші, а тому що виконували громадянський обов'язок. Так само і у лікарів, як і у всіх державних службовців, є громадянський обов'язок. Вони взяли зобов'язання служити суспільству, коли обрали цей шлях".

Особливу увагу Райнін приділив роботі аптечних пунктів на території лікарні. Він зазначив, що більша частина опитаних пацієнтів вважає за краще купувати медикаменти в аптеках, які знаходяться за межами лікарні, оскільки ціни там нижчі. Голова ОДА поставив вимогу головному лікарю створити умови, за яких пацієнту буде зручно купувати ліки на території лікарні.

"Орендна ставка для аптек, які працюють у вашій лікарні, становить всього 8%. При цьому аптеки, які розташовуються на території лікарень, завжди мають переваги: у них більше клієнтів, вони продають профільні медикаменти. У такому випадку ці аптеки повинні робити щось корисне для пацієнтів, наприклад, надавати пільги, знижки для ветеранів, учасників АТО", - сказав керівник області.

Крім того, на думку Райніна, ціни в лікарняних аптеках повинні бути нижче, ніж у міській мережі.

"Ви як керівник установи можете впливати на ситуацію: співпрацювати з тими аптеками, які пропонують кращі умови", - звернувся голова Харківської ОДА до головного лікаря.

Окрему увагу Райнін приділив питанню забезпечення установи медичними препаратами.

"Сьогодні пацієнти не розуміють, наскільки лікарні забезпечені медикаментами. Їм часто кажуть, що держава, область або місто не закуповують ліків. Це не завжди відповідає дійсності, ми спрямовуємо з обласного бюджету досить серйозні кошти на медикаменти, - підкреслив Райнін. - Ми хочемо, щоб пацієнти розуміли, де і в яких обсягах є ліки, що куплені за ресурси бюджету. Тому в обласних лікарнях повинні бути встановлені стенди з відповідною інформацією. Пізніше ця інформація буде доступна в електронній формі на сайті обласної адміністрації".

Підбиваючи підсумки інспекції, Райнін підкреслив, що її мета - виявити недоліки системи і виправити їх.

"Ми налаштовані на конструктивний діалог. Сьогодні є багато питань до менеджменту і господарської діяльності в медустановах області. У недоліків в роботі є як об'єктивні, так і суб'єктивні причини, - зазначив голова ОДА. - Наше завдання - дати вам інформацію, отриману, в тому числі, в ході спілкування з пацієнтами. Ваше завдання - проаналізувати цю інформацію і внести відповідні корективи в роботу. Ми всі налаштовані на те, щоб поліпшити умови як в цій лікарні, так і в усіх установах області. Потрібно рухатися вперед".

На Харківщині аптеки при лікарнях мають надавати знижки для ветеранів, учасників АТО, - Райнін - фото 1

Райнін зазначив, що подібні перевірки без попередження будуть проведені абсолютно у всіх медичних установах обласного підпорядкування. Відносно тих керівників, які не стануть прислухатися до рекомендацій комісії, будуть вживати відповідних заходів, запевнив керівник області.

Більше про події у Харкові та області читайте на Depo.Харків