На Харківщині завод "Укрзалізниці" вів бізнес із поплічниками терористів "ЛНР", - ухвала

У Харківській області підприємство "Укрзалізниці" перераховувало кошти заводу, який платить податки бойовикам "ЛНР"

Як передає Depo.Харків, про це йдеться в ухвалі Київського районного суду Харкова від 24 липня.

Суд розглянув клопотання слідчого Управління СБ України в Харківській області про надання дозволу на тимчасовий доступ до речей і документів філії "Панютинський вагоноремонтний завод" ПАТ "Укрзалізниця".

Крім того, слідчий попросив суд провести вилучення у "Панютинському вагоноремонтному заводі" фінансово-господарських документів, тендерної документації щодо взаємовідносин державного підприємства у період з 1 червня 2015 року по теперішній час з наступними суб'єктами господарювання: ТОВ "Завод "Магніт", ТОВ "ТД "Октава"; ТОВ "ПКП "Пневмоапарат"; ТОВ "Виробниче підприємство "Генератор"; ПрАТ "Науково-виробничий центр "Трансмаш".

На обґрунтування клопотання слідчий зазначив, що слідчим відділом Управління СБ України в Харківській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні за ч. 1 ст. 258-3 КК України (створення терористичної групи чи організації).

Слідством встановлено, що 5 жовтня 2016 року між ПрАТ "НВЦ "Трансмаш" та структурним підрозділом "Служба локомотивного господарства" регіональної філії "Південна залізниця" ПАТ "Укрзалізниця" укладено договір на капітальний ремонт лінійного обладнання рухомого складу вартістю 6,6 млн грн.

Відповідно до умов договору ПрАТ "НВЦ "Трансмаш" на власних потужностях, які знаходяться на тимчасово непідконтрольній Україні території Луганської області (Луганськ, вул. Фрунзе, 127), мав здійснити капітальний ремонт колісних пар тепловозів ТЕП-70, ТЕП-150, ВЛ-80, рейкових автобусів 620М.

Водночас, наявні дані свідчать, що роботи згідно вказаного договору на даний час виконані лише частково, частина майна, що була передана на ремонт до луганського підприємства, у встановлений термін до "Служби локомотивного господарства" не повернуто.

"Посадові особи ПрАТ "НВЦ "Трансмаш" підтримують стійки зв'язки з керівництвом самопроголошеної "ЛНР". Товариство зареєстроване в "Государственном комитете налогов и сборов Луганской Народной Республики" (код ЕГРЮЛ 61120965) та сплачує вказаній організації грошові кошти, які в подальшому спрямовуються на фінансування діяльності незаконних військових формувань т.зв. "ЛНР"", - йдеться у клопотанні.

Встановлено, що впродовж 2015-2017 рр. посадові особи філії "Панютинський вагоноремонтний завод" ПАТ "Укрзалізниця" мали фінансові-господарські взаємовідносини з ПрАТ "НВЦ "Трансмаш" та переказували підприємству гроші. Також посадові особи Філії "Панютинський вагоноремонтний завод" впровадили схему проведення закупівель товарів без укладання відповідних договорів, без використання електронної системи закупівель, посилаючись при перерахуванні грошових коштів на угоди, строк виконання по яких сплив.

За відомостями слідчих, у такий спосіб вагоноремонтний завод неодноразово за державні кошти купував комплектуючі: у ТОВ "Завод "Магніт" (на 1,1 млн грн), ТОВ "ТД "Октава" (на майже 1,4 млн грн); ТОВ "ПКП "Пневмоапарат" (майже 1,2 млн грн); ТОВ "Виробниче підприємство "Генератор" (майже 1,7 млн грн).

Суд ухвалив клопотання слідчого задовольнити частково, зобов'язавши вагоноремонтний завод доступ до документації щодо взаємин зі вказаними підприємствами. Клопотання у частині вилучення документів суд відхилив. Строк дії ухвали – до 24 серпня.

Як повідомляв Depo.Харків, метро в Харкові будуватиме російський бізнесмен.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Харків

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook