На Харківщині власники добровільно готові передати ДПСУ землю на кордоні: Названі умови

У Харківській області прикордонники проводять роботу для повернення під контроль землі на україно-російській державній межі

На Харківщині власники добровільно готов…

Про це в інтерв'ю Depo.Харків сказав начальник Східного регіонального управління Держприкордонслужби України (ДПСУ) Сергій Бідило.

За його словами, в Харківській області для переоформлення ділянки землі на кордоні необхідно зробити два комплекти документів, загальна вартість яких складатиме близько 7 тис. грн. Загалом же для відшкодування вартості тільки документального переоформлення землі на кордоні на ділянці відповідальності Східного управління потрібно більше 26 млн грн.

"Для переоформлення необхідно виділення коштів, адже, за інформацією Держгеокадастру та Дерземкадастру, оформлення двох комплектів документів для громадян в Харківський області в середньому коштує до 7 тис. грн (для земель, на які оформлені сертифікати власності, – до 9 тис. грн), для Сумської області – до 8,5 тис. грн. Загалом для відшкодування коштів власникам на переоформлення земель приватної власності потрібно 26,18 млн грн", - підкреслив Бідило.

"У межах Харківської області за підсумками проведеної роботи громадяни-власники приватних земель згодні добровільно передати земельні ділянки Держприкордонслужбі, але за умови, що громадянам буде виділена інша рівноцінна ділянка та вони не будуть сплачувати за переоформлення документів на землю. Але на даний час законодавчо не визначено механізм виділення державних коштів із бюджетів на переоформлення приватних земельних ділянок громадянами", - сказав Бідило.

За його словами, на україно-російському кордоні у зоні відповідальності Східного регіонального управління загальна кількість земельних ділянок, розташованих в 50-метровій смузі вздовж лінії державного корону, складає понад 3,8 тисяч одиниць. Загальна площа - майже 5,4 тис. га. "Вся вона (земля – ред.) перебуває у приватній або іншій формі власності", - наголосив Бідило.

Начальник управління додав, що в Луганській області це понад 1550 ділянок загальною площею близько 2000 га; по Харківській - понад 1000 ділянок, площею близько 1255 га; Сумській – близько 1280 ділянок загальною площею майже 2140 га.

"Основна проблема, що виникає під час виконання інженерного облаштування державного кордону, - це передача приватних земель у власність Держприкордонслужби України", - зауважив він.

Він висловив переконання, що необхідно внести зміни до законодавства України: до Земельного кодексу України та інших підзаконних актів щодо звільнення Державної прикордонної служби від відшкодування втрат.

Читайте також повну версію інтерв'ю "Кордон із Росією "всипаний" приватними земельними ділянками, - генерал-майор Бідило".

Всі новини Харкова сьогодні читайте на Depo.Харків

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme