На Харківщині викрили групу з майже 80 псевдопереселенців із "ЛНР"

У Харківській області суд дозволив правоохоронцям отримати доступ до охоронюваної законом банківської таємниці

Про це йдеться в ухвалі Балаклійського районного суду Харківської області від 9 лютого, передає Depo.Харків.

Суд розглянув клопотання слідчого Балаклійського відділу поліції про тимчасовий доступ до речей та документів, що містять охоронювану законом таємницю.

На обґрунтування клопотання слідчий зауважив, що на цей час ведеться розслідування за ч. 1 ст. 364 КК України (зловживання владою або службовим становищем). Під час розслідування правоохоронці встановили, що фігурант провадження доставляє до Балаклійського району Харківської області мешканців тимчасово так званої "ЛНР" та за хабарі оформлює для них статус внутрішньо переміщених осіб з призначення їм соціальних, пенсійних, страхових виплат. При цьому всі ці особи постійно мешкають на непідконтрольній території.

"Оформлення довідок та інших документів внутрішньо переміщених осіб чоловік здійснює з використанням корупційних зв'язків в органах соціального захисту населення, Пенсійного фонду України та банківських установах на території Балаклійського району без присутності таких осіб", - йдеться в судовому рішенні.

Кошти, що нараховуються незаконно зареєстрованим внутрішньо переміщеним особам, фігурант отримує з використанням додаткових банківських карток у банкоматах, касах АТ "Ощадбанк" та переміщує на тимчасово непідконтрольну Україні територію Луганської області. Під час проведення обшуку за тимчасовим місцем проживання чоловіка в нього було вилучено банківські картки АТ "Ощадбанк", видані на ім'я осіб, зазначених у даному клопотанні, кожну з яких загорнуто у папір з написом прізвища та імені власника, пароля, дати отримання пенсійної виплати, які використовувалися для отримання відповідних виплат на вказаних осіб.

Для отримання інформації про розмір завданих злочином збитків, збирання доказів та встановлення обставин події необхідно отримати дані, якими володіє орган Пенсійного фонду України. У судовому засіданні слідчий підтримав подане клопотання та просив його задовольнити. Представник особи, у володінні якої знаходяться речі і документи, у судовому засіданні не заперечувала проти задоволення клопотання.

Суд постановив клопотання задовольнити та дозволив слідчому отримати документи, що містять банківську таємницю, щодо 77 "псевдопереселенців".

Як повідомляв Depo.Харків, У Харкові "захисника інформації" військкомату судили за порушення законів про держтаємницю.

Всі новини Харкова сьогодні читайте на Depo.Харків

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme