На Харківщині у колодязній воді виявили перевищення нітратів

У 2018 році в Харкові та області за санітарно-хімічними показниками досліджено 5 267 проб води з джерел нецентралізованого водопостачання, з яких 45,9% не відповідали вимогам

Про це Depo.Харків повідомили у "Харківському обласному лабораторному центрі".

За даними лабцентру, у досліджених пробах води виявили перевищення нормативних показників по загальній жорсткості, кольоровості, каламутності, вмісту нітратів, нітритів, фторидів, аміаку, сульфатів, хлоридів, сухого залишку, заліза.

"Основним з проблемних питань регіону залишається перевищення вмісту нітратів у воді джерел нецентралізованого водопостачання", - зазначили у центрі.

Протягом 2018 року у воді колодязів, яку споживають діти віком до трьох років, перевищення вмісту нітратів до 2,5 ГДК (гранично допустима концентрація) виявлене у Дергачівському, Великобурлуцькому, Куп'янському, Дворічанському, Богодухівському, Вовчанському районах та місті Первомайському; до 5,0 ГДК – у Харківському, Валківському, Зміївському, Золочівському, Балаклійському, Ізюмському, Кегичівському, Зачепилівському, Печенізькому, Барвінківському та містах Лозова, Люботин, Куп'янськ; до 10 ГДК — у Красноградському, Чугуївському, Первомайському, Коломацькому, Краснокутському, Лозівському, Близнюківському, Борівському районах; до 17,6 ГДК — у Нововодолазькому районі.

Перевищення нітратів встановлено у 44,1% досліджених проб води з колодязів.

За мікробіологічними показниками досліджено 2 278 проб води з колодязів та каптажів джерел, з них 28,2% проб не відповідають нормативам.

У Харкові дослідили 57 проб води з каптажів 12 природних джерел. За санітарно-хімічними показниками не відповідали нормативним вимогам 15,8% проб, за мікробіологічними показниками – 17,9%. Протягом 2018 року у воді з чотирьох джерел реєструвались проби з відхиленнями від норм за мікробіологічними показниками (селище Олешки Київського району, Манжосів яр, Олексіївська балка, джерело по вул. Мінераловодській). Вода з каптажів двох джерел не відповідала нормативним вимогам за санітарно-хімічними показниками — селище Олешки (перевищення нормативу по вмісту нітратів) та парк "Юність" (перевищення нормативу по вмісту нітратів та загальній жорсткості).

Як повідомляв Depo.Харків, у Харкові сильно зросла захворюваність гепатитами.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Харків

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook