На Харківщині лікар, який за гроші "рятував" від армії, отримав менший за хабар штраф (ФОТО)

При визначенні покарання суд врахував каяття обвинуваченого та сприяння розкриттю злочину

Про це йдеться у вироку Чугуївського міського суду Харківської області, передає Depo.Харків.

Згідно з матеріалами справи, обвинувачений, працюючи лікарем-кардіологом у Чугуївській районній лікарні, вдень 18 вересня 2018 року отримав у власному кабінеті хабар у розмірі 1 тис. доларів США (28 тис. грн). За ці гроші службовець мав вплинути на старшого лікаря призовної комісії, щоб останній визнав призовника непридатним до строкової служби.

Разом з обвинувальним актом до суду була угода про визнання винуватості, укладена 26 жовтня 2018 року між прокурором військової прокуратури та підозрюваним.

"При призначенні покарання сторони врахували відсутність обставин, що обтяжують покарання, та наявність обставин, що пом'якшують покарання, а саме щире каяття, активне сприяння розкриттю злочину, та з урахуванням особи підозрюваного, який раніше до кримінальної відповідальності не притягувався, характеризується позитивно, не перебуває на обліку у лікаря нарколога та психіатра, має постійне місце проживання, дійшли згоди про призначення покарання у вигляді штрафу", - йдеться у документі.

Суд угоду затвердив та визнав лікаря винним у скоєнні злочину за ч. 2 ст. 369 КК України. Йому призначений штраф у розмірі 25,5 тис. грн.

Як повідомляв Depo.Харків, 18 вересня 2018 року правоохоронці викрили лікаря одного з комунальних закладів охорони здоров'я, який вимагав та отримав хабар у сумі 28 тисяч гривень за надання неправдивих висновків, на підставі яких особа, що підлягає призову на військову службу, буде визнана непридатною до несення такої служби.

За інформацією мешканців Чугуєва, правоохоронці затримали лікаря-кардиолога Альберта Пронського.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Харків

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook