На Харківщині чотири громади приєдналися до української церкви (ВІДЕО)

Чотири громади РПЦУ (колишня УПЦ МП) у Харківській області перейшли до Православної церкви України (ПЦУ), ще одна громада готується до переходу

Про це у "розповів архієрей Харківської єпархії ПЦУ, єпископ Харківський і Боходухівський Митрофан, передає Depo.Харків з посиланням на "UA:Харків".

"Чотири переходи - це початок тільки. І це ті, які відважилися. Тому що існувало таке: хто ж зробить перший крок? От зараз переходить ще одна громада в нас, але кажу, вже буде переходити зі священиком. І тут інші священики чекають: от він перейде, що буде з ним? Ну, він теж готовий, що його правлячий архієрей, у якого він на сьогоднішній день ще служить, - бо ми бачимо по Україні, вони видають укази про заборону священнослужінь, звершення різних таїнств. Але ми приймаємо і на це уваги не звертаємо", - зазначив він.

За словами єпископа, є багато дзвінків від священиків Московського патріархату, які цікавляться переходом, але вони чекають виборів президента України.

"Багато, хто вагається з духовенства, багато, хто думає, багато, хто очікує, що відбудуться вибори президента, відбудуться якісь, певно, зміни. Доводиться пояснювати духовенству, яке на сьогоднішній день перебуває у Московському патріархаті, що Томос давався не під президента, Томос давався для помісної православної церкви", - зазначив єпископ Митрофан.

Як повідомляв Depo.Харків, 1 лютого стало відомо, що Дмитрівська релігійна громада у Богодухівському районі з Благословіння єпископа Митрофана зробила перехід у помісну Православну Церкву України.

Харківська єпархія РПЦУ (колишня УПЦ МП) спростувала повідомлення про перехід релігійної громади.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Харків

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook