ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

МЗС України оприлюднило, скільки українців сидять у тюрмах на Росії

У російських тюрмах перебувають близько 7 тисяч громадян України
Depo.
27 травня 2016 11:49
ФОТО: depo.ua

Як передає кореспондент Depo.Харків, про це сказав журналістам заступник міністра закордонних справ України Вадим Пристайко.

"Ви маєте усвідомлювати, щоб розуміти масштаб, що українців у в'язницях російських близько 7 тисяч сидить. Це українські громадяни, яких Міністерство закордонних справ України захищає, кожного", - сказав Пристайко.

Він зазначив, що із загальної кількості ув'язнених на Росії українців є певна кількість політичних в'язнів. Про їх звільнення постійно ведуться переговори.

"Постійно (ведуться переговори про звільнення політичних в'язнів – ред.). У ситуації з Савченко були змушені втручатися безпосередньо президенти держав. Рівень цих переговорів був дуже високий і складний. З усіма людьми, яких ми вважаємо політичними в'язнями в Росії, робота ведеться нашими консулами з самого початку, з першого дня. Зараз їх стає більше, додалися кримські татари", - зазначив Пристайко.

Говорячи про загальну кількість українських політичних в'язнів в Росії, він сказав: "Є різні цифри. Ми зараз маємо тільки півтора десятки кримських татар. До цього часу є 12 людей, яких ми постійно супроводжуємо. Є громадяни України, які залишилися в Криму".

Пристайко також відзначив схожість ситуації Надії Савченко, яку звільнили після набуття чинності вироку, з ситуацією Станіслава Клиха та Миколи Карпюка, які вчора отримали вирок російського суду.

"Ми не хочемо завадити цим переговорам, але в цьому є певна послідовність кроків", - сказав заступник міністра.

Більше про події у Харкові та області читайте на Depo.Харків