ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Містянам обіцяють тюрму за сміття в під’їздах

Мешканцям будинків, які виносять великогабаритне сміття у під'їзди, видано понад 6,2 тис. приписів
Depo.
27 травня 2015 15:14
ФОТО: depo.ua

Про це кореспонденту Харків.depo.ua повідомили в прес-службі Харківської міськради з посиланням на заступника начальника управління з контролю обслуговування житлового фонду КП "Жилкомсервіс" Віталія Зозулю.

"Захаращення місць загального користування в житлових будинках є великою проблемою в плані дотримання правил пожежної безпеки. Це сміття є джерелом займання і перешкоджає евакуації у випадку надзвичайної ситуації. Цього року з будинків вже вивезено понад 13,5 тис. куб. м великогабаритного сміття. Складено понад 250 протоколів за ст. 150 Кодексу про адміністративні правопорушення, яка передбачає штраф до 51 грн.", - зазначив Зозуля.

Він також повідомив, що крім адміністративної може наступити і кримінальна відповідальність за ст. 270 Кримінального кодексу, якщо в результаті пожежі буде завдано великої матеріальної шкоди або шкоди здоров'ю людей. Крім того, згідно зі ст. 84 Кодексу цивільного захисту, відновлювальні роботи та компенсація постраждалим повинні проводитися за рахунок коштів осіб, які винні в порушеннях, що спричинили виникнення пожежонебезпечної ситуації.

Зозуля також зазначив, що зараз спостерігається зниження кількості пожеж за рахунок того, що було проведено очищення підвальних приміщень при підготовці їх у вигляді укриттів на випадок надзвичайних ситуацій. У той же час почастішали випадки загоряння, коли сусіди з верхніх поверхів кидають недопалки вниз, і ті потрапляють на балкони.

Нагадаємо, за даними КП "Жилкомсервіс", торік в житлових будинках Харкова зафіксовано 445 пожеж, а з початку цього року - вже 165. При цьому майже половина загорянь відбувається через захаращення місць загального користування та пожежних виходів з під'їздів.