Міносвіти вигадало, як без збільшення бюджету підняти зарплати викладачам

Українські заклади вищої освіти мають отримати фінансову самостійність

Як передає кореспондент Depo.Харків, на цьому під час брифінгу в Харкові наголосила міністерка освіти України Ганна Новосад, коментуючи ситуацію з меншим приблизно на третину від середнього по державі рівня розміром зарплати науково-педагогічних працівників.

"По-перше, я вважаю, що в нас така ситуація із заробітними платами в першу чергу в закладах вищої освіти складається через так звану "зрівнялівку", яка закладена в наших нормативних актах. Є тарифна сітка, відповідно до якої ми обраховуємо заробітну плату педагогічних і науково-педагогічних кадрів", - сказала вона.

Новосад висловила переконання, що виші повинні отримати фінансову автономію і можливість фінансово винагороджувати кращих викладачів. "Ми маємо відійти від ідеї тарифної сітки в університетах і дати можливість університетам дійсно мотивувати і підтримувати тих, хто кращий, а не лише бути затиснутими цими маленькими окладами, які забезпечуються державою", - підкреслила міністерка.

Вона додала, що Міносвіти буде запроваджувати зміни в системі фінансування вищої школи.

"Одразу скажу, що менше коштів на вищу освіту не стане. Ми навпаки працюємо в напрямку, аби їх було більше. Аде поряд з цим університети мають мати фінансову автономію. І ті кошти, які вони в тому числі самі заробляють, мати можливість спрямовувати на заробітні плати кращих викладачів", - сказала Новосад.

Вона також зауважила, що попередній уряд ухвалював постанову про підвищення рівня зарплати освітян, однак у проекті бюджету на 2020 рік це не відображене. "Зараз ми до другого читання працюємо з Мінфіном, з прем’єром над тим, аби знайти можливість все-таки принаймні окремим категоріям їхню заробітну плату підвищити", - підсумувала Новосад.

Як повідомляв Depo.Харків, на Харківщині депутати на 30% підвищили зарплату меру.

Читайте також: 

Харків’янам пояснили, як не "загубити" субсидії перед новим опалювальним сезоном

Податківці повернули платникам Харківщини понад 1 млрд грн

Недотримання цін та відсутність ліцензії: Податківці перевірили торговців алкоголем на Харківщині

Харківщина від видобутку газу та нафти отримала 0,5 млрд грн податків

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Харків

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"