Міграція злодіїв та жертви серед населення: Начальник поліції Харківщини Тимошко розповів про наслідки агресії росії

У Харківській області криміногенна ситуація залишається під контролем управління поліції, яке з початком війни ані на день не припиняло роботу

Міграція злодіїв та жертви серед населен…
Володимир Тимошко / Фото: ГУНП України в Харківській області

Поліція Харківщини, починаючи з 24 лютого 2022 року, працює в посиленому режимі. Незважаючи на ракетний удар по будівлі обласного управління, поліцейські не покидали територію Харкова та області, контролюють ситуацію та відзначають зменшення кількості кримінальних злочинів.

Про обстановку в області, кількість жертв агресії росії серед мирного населення, військові злочини та допомогу від населення в інтерв’ю кореспондентові Depo.Харків розповів начальник ГУНП України в Харківській області Володимир Тимошко.

Яка зараз у місті криміногенна ситуація? Чи є міграція кримінальних елементів?

Криміногенна обстановка контрольована. Як сказав герой відомого фільму: криміногенна обстановка залежить не від наявності злодіїв, а від уміння правоохоронців їх ліквідувати. Це об’єктивно так. Ми контролюємо повністю кримінальну ситуацію.

Якщо говорити сухими цифрами, то значно зменшилася кількість загальнокримінальних злочинів. У рази зменшилася! Тобто це вуличні пограбування крадіжки, шахрайство. Але факти залишаються. Зараз в умовах війни з’явився специфічний вид шахрайства під приводом надання якоїсь гуманітарної допомоги, волонтерства. Тому громадянам потрібно завжди перевіряти, чи дійсно ті люди, котрим вони дають кошти чи майно для надання гуманітарної чи волонтерської допомоги, є тими, хто займаються волонтерством, чи не шахраї це.

Кримінальні елементи так само мігрували з Харкова, як і звичайні громадяни. Кримінальні елементи – це люди, котрі в різний час до війни скоювали злочини, як правило серійні: крадіжки, пограбування, шахрайства. Вони в основному виїхали з міста. На цей час повернення цих людей до міста ми не спостерігаємо. А ми їх відстежуємо значною мірою.

Зрозуміло, що завжди залишаються латентні злочини. Це ті, хто вперше скоює злочини, або ті, хто раніше не скоював, але у зв’язку з економічною ситуацією у країні, знову став на злочинний шлях. Завжди кількість насамперед майнових злочинів залежить від економічної ситуації у державі: якщо ситуація краща, то кількість майнових злочинів менша. Ця залежність існувала завжди, вона спостерігається і зараз.

Також залишаються злочини побутового характеру. Це завдання легких тілесних ушкоджень, тілесних ушкоджень середньої тяжкості. Але, якщо говорити в цілому, кількість таких злочинів теж значно зменшилася.

начальник ГУНП України в Харківській області Володимир Тимошко

Наскільки поширене мародерство?

Боротьба з мародерством – це завдання номер один для кожного поліцейського. До речі, потрібно віддати належне громадянами, які дуже часто самостійно затримують мародерів, котрі скоюють дрібні крадіжки з кіосків і більш великі крадіжки з квартир. Дуже багато фактів затримання мародерів, у тому числі, місцевими мешканцями. Поліція націлена на цю роботу як на першочергову. У місто в середньому на день виїжджає близько 60-70 тільки патрулів на автомобілях. Плюс, піші патрулі. Ми патрулюємо спальні райони Харкова, де тривають масові обстріли, тому що із цих районів масово виїхали люди. Велика кількість покинутих будинків, покинутих квартир. Ми намагаємося патрулювати ці райони та виявляти мародерів. На жаль, мародерів виявляємо кожного дня. Реагуємо в межах закону, але суворо. Усі мародери, які попадаються, затримані в порядку статті 208 КПК із безальтернативним внесення такої міри запобіжного заходу як тримання під вартою. У статтю 185 Кримінального кодексу (крадіжка) законодавець нещодавно вніс зміни щодо крадіжок, скоєних у період військового часу. Відповідальності за цією статтею значно збільшилася.

Чи фіксуєте ви військові злочини в Харківській області? Які та де?

Військові злочини – це окремий розділ Кримінального кодексу. Розслідує військові злочини Державне бюро розслідувань. Такі злочини в Харківській області також є, але потрібно відзначити у невеликій кількості. Ми маємо говорити, що, на щастя, масовості в цих злочинах немає. Якщо поліція виявляє такого роду злочини, у нас існує алгоритм, ми реєструємо, ми на першому етапі їх розслідуємо, після чого прокурор визначає підслідність у цих злочинах за Державним бюро розслідувань.

Скільки цивільних людей внаслідок російського вторгнення загинули в Харківській області?

На жаль, кількість загиблих мирних громадян станом на 19 квітня перейшла за 500. По області на 18:00 вівторка, 19 квітня, загинули вже 560 громадян. Тільки за 19 квітня загинули 6 мирних мешканців. Це цифри по області.

Чи є серед загиблих працівники поліції Харківської області?

Так, є. На сьогоднішній день є і поранені, і загиблі. Тому що з першої хвилини ми жодного разу не покидали місць своєї роботи. Із 24 лютого, з початку війни, поліція Харківщини несе службу та працює 24/7. Ми не виходили зі своєї області.

начальник ГУНП України в Харківській області Володимир Тимошко

Як піти служити до поліції у військовий час?

На жаль, якоїсь прискореної програми на цей час немає. Залишається загальний порядок – проходження конкурсу. Є такий порядок, який прописаний у законі про Національну поліцію. Він не змінився. Все-таки ми намагаємося відбирати громадян, які хочуть працювати в поліції не тільки за професійними якостями, але й за індивідуальними моральними якостями.

Чим поліції у військовий час можуть допомогти звичайні мешканці області?

Вони і так допомагають! Я вдячний мешканцям Харківської області за ту допомогу, яку вони надають не тільки нам, а і Збройним Силам, а і Нацгвардії, усім правоохоронцям. Їхня допомога полягає у роботі на спільну справу. Вони надають інформацію про скоєні злочини, вони волонтерять, спільно з нами в багатьох місцях патрулюють. Особливо у сільській місцевості ми дуже часто здійснюємо патрулювання з місцевими мешканцями. Тобто іде співробітник поліції і два місцевих мешканця, які спільно охороняють громадський порядок. Зараз спостерігається єднання суспільства. Якісь проблеми, що були до 24 лютого, багато в чому пішли в минуле. Зараз більшість людей зайняті тільки однією метою – перемогою. І суспільство єдине в цьому.

Всі новини Харкова сьогодні читайте на Depo.Харків

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme