Мер-міністр-прокурор: Хто "роздерибанив" землю національного парку "Гомільшанські ліси" під Харковом

Свій інтерес тут має родина екс-прокурора Харківщини Василя Синчука, міністра внутрішніх справ Арсена Авакова, теща Геннадія Кернеса та інші "прості люди"

Всі цікаві ділянки знаходяться на території Задонецької сільської ради.

Однією з найбільших земельних ділянок площею понад 7 га володіє ТОВ "Оксамит-7" Світлани Алейнікової. Ця жінка має багато компаній. Раніше серед її партнерів значився Олександр Ярославський, зокрема в компанії "А.В.С". Але зараз їх спільний бізнес переписано перенесено в офшори.

Мер-міністр-прокурор: Хто "роздерибанив" землю національного парку "Гомільшанські ліси" під Харковом - фото 1

Водночас, Алейнікова продовжує спільний бізнес, зокрема в ТОВ "Едельвейс СК", з багаторічним партнером Ярославського в "Укрсиббанку" Ернестом Галієвим і екс-заступником голови Харківської ОДА Юрієм Сапроновим.

Мер-міністр-прокурор: Хто "роздерибанив" землю національного парку "Гомільшанські ліси" під Харковом - фото 2

Мешкає Алейнікова на вулиці Жовтої Троянди – це елітний район Харкова поблизу Центрального парку імені Горького. Серед відомих мешканців цього району є митрополит Онуфрій, голова Харківської організації БПП "Солідарність", бізнесмен Олександр Давтян, нардеп, власник найбільшого у Східній Європі ринку "Барабашово" Олександр Фельдман та інші.

Земельну ділянку площею 5,13 га в "Гомільшанських лісах" має в оренді фірма "Терра-плюс", яка зараз перебуває у стадії ліквідації. Засновниками цього підприємства вказані такі собі Лариса Василенко й Олександр Синчук. Останній є сином екс-прокурора Харківської області, а зараз прокурора Криму Василя Синчука.

Мер-міністр-прокурор: Хто "роздерибанив" землю національного парку "Гомільшанські ліси" під Харковом - фото 3

Озеро загальною площею майже 10 га орендував Олександр Веретенніков. Він відомий як власник місцевої фірми "Скорпіон".

Мер-міністр-прокурор: Хто "роздерибанив" землю національного парку "Гомільшанські ліси" під Харковом - фото 4

На останніх місцевих виборах, які відбулися восени 2015 року, Веретенніков балотувався до Зміївської міської ради за списками партії "Центр", першим номером списку якої був нардеп від "Опозиційного Блоку", екс-голова Зміївської РДА Євген Мураєв.

Поряд із цим озером знаходяться три ділянки, кожна по 0,79 га. Ще півроку тому ця земля була в оренді у структур, пов’язаних з міністром внутрішніх справ Арсеном Аваковим. Зараз дві з цих ділянок змінили бенефіціарів й відійшли Володимиру Волковському та Наталії Волоховій, які мають велику кількість землі в найкращих рекреаційних зонах Харківщини. Однак одну з ділянок до цього часу можна пов’язати з Аваковим. Земля знаходиться в оренді у ТОВ "Харків-Будіндустрія".

Мер-міністр-прокурор: Хто "роздерибанив" землю національного парку "Гомільшанські ліси" під Харковом - фото 5

Бенефіціарами ТОВ "Харків-Будіндустрія" вказані кіпріоти Георгіос Влакоу і Сідера Пенелопі.

Мер-міністр-прокурор: Хто "роздерибанив" землю національного парку "Гомільшанські ліси" під Харковом - фото 6

Вони також записані бенефіціарами, м'яко кажучи, не чужих міністру підприємств, як "Готель "Київський" (директор Наталія Переїденко – дружина екс-топ-менеджера аваківського АТ "Інвестор" Андрія Переїденко), "Телекомпанія "Право А/ТВК" (директор багаторічний менеджер Авакова Сергій Бордовський), "Мультимедіацентр", де директором є Наталія Карпович. Вона ж директор ТОВ "Інвестор Еліт Сервіс", засновником якого є дружина міністра – Інна Авакова.

Цікаво, що номер телефону, який використовує ТОВ "Харків-Будіндустрія" співпадає з номером, який мала ПП "Доро". Саме цю фірму правоохоронці звинувачували у захопленні 700 га огородів за Кільцевою дорого Харкова.

Майже 1 га землі орендує ПП "Авінір", яке хоча й зареєстроване в Харкові, але має донецькі корені. Бенеціарами цього підприємства є Олександр Гринвальд з Дніпропетровська та Владлен Чудаков з Донецька. Останній був керівником донецького підприємства "Інфо". А власником цієї фірми є син покійного депутата Євгена Щербаня (його застрелили у 1996 році) – Руслан Щербань.

Мер-міністр-прокурор: Хто "роздерибанив" землю національного парку "Гомільшанські ліси" під Харковом - фото 7

Поряд із річкою мають дві ділянки загальною площею 0,43 га діти екс-мера Харкова Володимира Шумілкіна – Олексій і Максим. Їхня земля розташована на території села Коропове, поряд з березовим гаєм. Цікаво, що у грудні голова Зміївської РДА Віталій Кошеленко роздав 28 земельних ділянок по 0,1 га кожна поруч із землею Шумілкіних. На думку депутата Мураєва, землю отримали якраз знайомі самого Кошеленка.

Мер-міністр-прокурор: Хто "роздерибанив" землю національного парку "Гомільшанські ліси" під Харковом - фото 8

Поряд розташувався партнер родини Шумілкіних по ТОВ "Будівельне товариство "Парус" - Олексій Кожухов, а також його родичі.

Мер-міністр-прокурор: Хто "роздерибанив" землю національного парку "Гомільшанські ліси" під Харковом - фото 9

Ще один VIP-мешканець цього селища – мати дружини мера Харкова Геннадія Кернеса – Ганна Гайсинська. Вона має у Короповому понад 1 га землі.

Мер-міністр-прокурор: Хто "роздерибанив" землю національного парку "Гомільшанські ліси" під Харковом - фото 10

Мер-міністр-прокурор: Хто "роздерибанив" землю національного парку "Гомільшанські ліси" під Харковом - фото 11

Поблизу родичів Кернеса в оренді у ПАТ "Харківське автотранспортне підприємство 16355" перебуває ділянка площею 1,8 га. Бенефіціаром цього підприємства є Василь Ткаченко, а директором – Віталій Ткаченко. Їх родина має декілька підприємств, які займаються перевозками.

Таким чином, мабуть, можна вважати тенденційним факт, що найкраща власність і земля на Харківщині належать ледь не одним і тим же особам.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Харків

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook