Ляшко не допустив, щоб держзамовлення для харківського "Турбоатома" віддали китайцям

Завдяки поправці лідера Радикальної партії Олега Ляшка до держбюджету влада зможе видати держгарантії під покупку тільки українських, а не імпортних турбін Дністровської ГАЕС

Ляшко не допустив, щоб держзамовлення дл…

Як повідомили Depo.Харків у прес-службі Радикальної партії, потенційне замовлення гідроагрегатів для "Турбоатома" сягатиме 500 млн дол., що забезпечить 5 років повноцінної роботи для 3500 висококваліфікованих фахівців харківського підприємства.

У Радикальної партії переконані, що влада повинна давати роботу своїм громадянам. Ляшко дуже обурився, дізнавшись, що державна компанія "Укргідроенерго" планувала закупити китайські турбіни замість харківських. Про це навіть був підписаний міжнародний меморандум на 500 млн дол. у присутності першого віце-прем'єр-міністра економіки. Профінансувати це збиралися за рахунок кредиту під державні гарантії України. Відповідну норму про держгарантії на покупку гідротурбін заклали в Держбюджет-2019.

Ляшко під час останнього візиту на підприємство пообіцяв багатотисячному колективу "Турбоатому", що не дозволить вкрасти у них робочі місця. Для цього провів поправку до Держбюджету, згідно з якою державні гарантії можуть надаватися виключно під гідротурбіни українського виробництва.

"Хто повинен поставляти турбіни на Дністровську ГАЕС, як не українське підприємство, і заробляти на цьому контракті, як не українці? Замість цього уряд забезпечує роботою наших зарубіжних конкурентів, а українців прирікає на виїзд до Польщі на заробітки, тому що своїм людям влада не може дати роботу в Україні. Ми вимагаємо переглянути це рішення і дати замовлення харківському "Турбоатому" на добудову турбін Дністровської ГАЕС на півмільярда доларів", - аргументував свою вимогу Ляшко.

Як відомо, в своєму виробництві "Турбоатом" використовує український метал, труд, послуги підрядників. Тому, якщо таке багатомільярдне замовлення розмістити в Україні, а не в Китаї або де-небудь - мультиплікативний ефект для української економіки буде величезним.

Щоб виключити подібні абсурдні угоди на майбутнє - команда РПЛ розробила законопроект "Купуй українське, плати українцям", який незабаром розглянуть у другому читанні. Документом передбачається, що перевага при держзакупівлях буде надаватися українським виробникам, щоб наші громадяни мали роботу і гідну зарплату.

Як повідомляв Depo.Харків, Харківська облрада ухвалила бездефіцитний бюджет. Депутати Харківської облради підтримали бюджет на 2019 рік із доходами та видатками у рівній сумі - 13,4 млрд грн.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Харків

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook