Лояльний до Добкіна суддя повернув його родині півтора гектара Лісопарку

Господарський суд Харківської області залишив у власності обслуговуючого кооперативу "ЖБК "Тріумф" земельну ділянку площею 1,68 га

У грудні 2008 року Харківська міськрада безкоштовно передала у власність ОК "ЖБК "Тріумф" земельну ділянку площею 1,68 га по пров. Тульському, передає Depo.Харків з посиланням на "Наші Гроші".

Це ділянка у харківському лісопарку, який представляє собою природний ліс, перерізаний просіками, галявинами та балками.

У червні 2009 року кооператив отримав державний акт на право власності на цю земельну ділянку.

В 2015 році прокуратура Харківської області подала позов, в якому вимагала визнати недійсним рішення міськради про виділення землі ОК "ЖБК "Тріумф".

Прокуратура заявила, що засновники кооперативу не відповідають вимогам Житлового Кодексу щодо безкоштовного отримання землі.

Господарський суд Харківської області відхилив позов прокуратури й залишив земельну ділянку у власності "Тріумфу". На думку суду, під час створення кооперативу можна керуватися не нормами Житлового Кодексу, який діє в Україні з часів СРСР, а законом "Про кооперацію" та статутом кооперативу. А в цьому випадку засновники кооперативу не повинні були відповідати всім нормам, які до них висуває кодекс.

Апеляційний суд підтвердив рішення суду першої інстанції, однак у касації було прийнято інше рішення. На думку колегії суддів ВГСУ, у попередніх інстанціях суди не врахували всіх порушень. Зокрема, засновниками житлово-будівельних кооперативів при будівництві одно- і двоквартирних жилих будинків садибного типу, які отримують землю безкоштовно, не може бути менше п’яти чоловік. А у випадку з "Тріумфом" засновників було троє.

Тому ВГСУ скасував рішення судів попередніх інстанцій і направив справу на новий розгляд.

При повторному розгляді в Господарському суді Харківської області справу замість судді Людмили Шарко розглядав Сергій Прохоров. Він погодився з прокурором, що "Тріумф" незаконно отримав землю, але залишив її кооперативу через закінчення терміну позовної давнини, адже про виділення землі прокуратурі було відомо ще в 2008 році – на тій сесії був присутній її представник.

У 2008 році кооператив створили Ольга Солоп та Ганна і Галина Давидови. У 2011 році кооператив переоформили на теперішніх власників – Аллу Добкіна (матір екс-губернатора Харківської області Михайла Добкіна) та на Миколу і Анастасію Боженко. Дівоче прізвище дружини Добкіна Аліни саме Боженко. Також у 2011 році ОК "ЖБК "Тріумф" набув права власності на житлові будинки, які розташовані на ділянці по провулку Тульскому. А саме на будинок загальною площею 1137 кв м, флігель загальною площею 128 кв м, та винний льох площею 195 кв.м.

Саме у цих будівлях в провулку Тульскому мешкає родина Добкіна.

Дружина судді Прохорова – Гардецька Ніна Олександрівна, на початку 2010 року отримала безкоштовно у власність від міської ради, яку очолював тоді Михайло Добкін, земельну ділянку по Білгородському шосе (Лісопаркова зона) площею 2 200 кв м.

Ця земля вказана у декларації судді Сергія Прохорова за 2014 рік.

Ніна Гардецька – є донькою одіозного екс-прокурора Київської області Олександра Гардецького.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Харків

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook