Кучер не мав права: У Харкові суд скасував розпорядження екс-голови ОДА про аудит "швидкої"

У Харківській області суд скасував розпорядження Олексія Кучера, який обіймав посаду голови обладміністрації, про проведення аудиту "Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф"

Аліна Гаєвська
Журналіст регіональної редакції Depo.Харків
Кучер не мав права: У Харкові суд скасув…

Харківський окружний адміністративний суд розглянув позовну заяву Комунального некомерційного підприємства Харківської обласної ради "Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф" до Харківської обласної державної адміністрації про визнання протиправним та скасування розпорядження, передає Depo.Харків із посиланням на дані Єдиного державного реєстру судових рішень.

Центр екстреної медичної допомоги просив суд визнати розпорядження тодішнього голови Харківської обласної державної адміністрації Олексія Кучера від 2 липня 2020 року про проведення внутрішнього аудиту підприємства протиправним та скасувати його. 

Заявник у позові зазначив, що Закон "Про місцеві державні адміністрації України" не передбачає втручання ОДА в діяльність комунальних некомерційних підприємств, які створені місцевими радами та підпорядковуються їм. Отже, відповідач наказав провести аудит на підприємстві, яке не перебуває в його підпорядкуванні.

У відзиві на позовну заяву відповідач зазначив, що має право на організацію аудиту, оскільки саме ОДА є головним розпорядником бюджетних коштів, у тому числі на охорону здоров`я, здійснює фінансування та утримання центру.

У відповіді на відзив позивач зазначив, що в період з 1 січня 2019 року по 17 лютого 2020 року підприємства взагалі не існувало. Окрім того, з 1 квітня 2020 року підприємство отримує кошти від Національної служби здоров`я України за договором про медичне обслуговування населення.

Суд під час розгляду справи встановив, що у ОДА відсутні повноваження на проведення внутрішнього аудиту центру, а органом, що здійснює управління майном позивача, є Харківська обласна рада. Суд також наголосив, що з місцевого бюджету центр отримав кошти лише на енергоносії. Крім того, в порушення чинного законодавства до складу аудиторської групи не входив представник Департаменту охорони здоров`я Харківської ОДА.

"Таким чином, суд дійшов висновку, що жодним приписом чинного законодавства не передбачено втручання обласних державних адміністрацій в діяльність комунальних некомерційних підприємств, які створені місцевими радами, які є власниками, та підпорядковуються саме місцевим радам, а отже розпорядження голови Харківської обласної державної адміністрації від 02.07.2020 року №408 "Про проведення внутрішнього аудиту комунального некомерційного підприємства Харківської обласної ради "Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф" є протиправним та підлягає скасуванню", - сказано в рішенні.

Таким чином, суд задовольнив позов "Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф" у повному обсязі, визнав протиправним та скасував розпорядження Кучера.

Харківська ОДА має сплатити на користь центру суму судового збору – 2,1 тис. грн. Рішення може бути оскаржене в Другому апеляційному адміністративному суді.

Як повідомляв Depo.Харків, ввечері 24 червня 2020 року на полях ОСК "Металіст" грали молоді люди, одному із них просто на полі стало зле і він знепритомнів. За даними харківського бізнесмена і мецената Юрія Сапронова, у першої "швидкої", яка приїхала на місце, не виявилося дефібрилятора, у другої він був зламаний. 

За словами директора Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Віктора Забашти, апарати були справні. Їх не використовували тому, що на момент приїзду медиків у молодого чоловіка сталася зупинка серця. Його намагалися реанімувати іншим шляхом.

Тодішній голова Харківської ОДА Олексій Кучер заявив, що рекомендує Харківській облраді звільнити Забашту. 2 липня 2020 року він підписав розпорядження про проведення аудиту "Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф".

27 жовтня в Харкові оприлюднили деякі результати аудиту діяльності Забашти. Кучер заявляв, що під час аудиту "швидкої" були виявлені "грубі порушення законодавства України". При цьому, за його ж словами, за весь період аудиту не було надано жодних документів та інформації, що свідчить про відсутність на підприємстві належної системи обліку та зберігання документів, а також жодного разу членів аудиторської групи не було допущено до виконання своїх обов'язків (це щонайменше 22 виїзди).

Читайте також: Екс-голова Харківської ОДА Кучер очолив Державну регуляторну службу

Всі новини Харкова сьогодні читайте на Depo.Харків

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme