Кривавий теракт у Харкові: Підозрювані закидали суд клопотаннями і заявами

У Харкові суд не став розглядати висловлені заяву і клопотання Віктора Тетюцького, якого підозрюють у скоєнні теракту біля Палацу спорту

Як передає кореспондент Depo.Харків, Тетюцький після відмови в задоволенні клопотання Сергія Башликова заявив клопотання про перенесення розгляду справи для ознайомлення з оновленим актом про підозру.

Суд пояснив підозрюваним, що в обвинувальному акті не змінені юридичні кваліфікації.

Одразу після цього Тетюцький заявив клопотання про відведення колегії суддів у зв'язку з "упередженістю і залежністю від органів досудового розслідування та прокуратури".

У свою чергу прокурор Володимир Лимар просив суд залишити заяву про відведення без розгляду, оскільки немає законних підстав для її розгляду. Прокурор звернув увагу, що такими заявами підозрюваний зловживає процесуальними правами.

Адвокат потерпілих Олег Головков зауважив, що заяву про відвід колегії Тетюцький зробив одразу після того, як суд ухвалив рішення, що не сподобалося підозрюваним, що, на його переконання, свідчить про зловживання процесуальними правами.

Адвокати підозрюваних просили розглянути заяву.

Порадившись на місці, колегія суддів залишила заяву про відведення колегії без розгляду.

Суд зауважив, що майже рік безперервно розглядає виключно клопотання підозрюваних і їхніх захисників, тому заяви підозрюваних про порушення їхніх процесуальних прав не відповідають дійсності.

Це рішення підозрювані сприйняли емоційно. Засідання продовжилося. Зараз адвокат Тетюцького заявляє низку наступних клопотань.

Як повідомляв Depo.Харків, у Харкові Фрунзенський районний суд продовжує розгляд справи за обвинуваченням трьох чоловіків у скоєнні теракту біля Палацу спорту. На засідання прибули кілька десятків громадських активістів, котрі виступають проти обміну підозрюваних, рідні постраждалих, журналісти. На місці також присутні близько п’яти працівників СБУ. Зала судових засідань переповнена.

Довідка Depo.Харків. 22 лютого 2015 року в Харкові під час мітингу, присвяченого пам'яті героїв Небесної сотні і загиблих в зоні АТО, біля Палацу спорту на проспекті Маршала Жукова (нині - проспект Петра Григоренка) стався вибух, згодом кваліфікований як теракт. Внаслідок теракту загинуло 4 людей та 9 отримали поранення.

23 липня Харківський апеляційний суд відкрив провадження за скаргами обвинувачених у скоєнні теракту. 8 серпня апеляційний суд провадження закрив.

Пізніше один з підозрюваних у скоєнні теракту біля Палацу спорту заявив, що йому пропонували участь в обміні полоненими між Україною та Росією.

За даними представника постраждалих Олега Головкова, станом на 23 грудня в справі допитані всі свідки, вивчені матеріали досудового розслідування, допитані експерти та спеціалісти, котрі брали участь у справі, потерпілі, закінчена стадія доповнень та клопотань судового розгляду.

Адвокат зазначив, що фактично для закінчення судового розгляду необхідно два-три судових засідання. Він також висловив переконання, що обмін обвинувачених є незаконним та неможливим.

Всі новини Харкова сьогодні читайте на Depo.Харків

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme