Кривава ДТП у Харкові: У автошколі "закривали очі" на прогули Зайцевої

У Харкові триває слідство за фактом виявлених порушень в учбовому процесі автошколи, у якій навчалася підозрювана у смертельній ДТП в центрі міста Олена Зайцева

Про це Depo.Харків повідомили у відділі комунікації ГУ НП України в Харківській області.

За даними поліції, зараз вирішується питання щодо позбавлення сертифікату про державну акредитацію автошколи, у якій навчалася 21-річна Зайцева.

"Під час розслідування кримінального провадження, відкритого 18 жовтня 2017 року за ч. 3 ст. 286 (порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особами, які керують транспортними засобами) Кримінального кодексу України, поліцейські виявили порушення в учбовому процесі з боку посадових осіб автомобільної школи, що займається навчанням осіб правилам дорожнього руху України та видає свідоцтво про закінчення курсів", - нагадали в поліції.

У зв'язку з цим 26 грудня 2017 року слідчий Київського відділу вніс відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ч. 1 ст. 367 (службова недбалість) Кримінального кодексу України. Під час досудового розслідування була проведена низка слідчих дій, у тому числі до матеріалів кримінального провадження долучена документація з учбового закладу та проведений огляд приміщення, у якому проводяться заняття. Також була витребувана та вивчена документація щодо законності діяльності приватного підприємства, допитані директор та викладачі автошколи, які проводили заняття в групі, де навчалась підозрювана, особи, які проходили навчання, інструктор з практичного навчання та інспектори територіального сервісного центру МВС України.

"За результатами досудового розслідування встановлено, що посадові особи учбового закладу проводять навчання правилам дорожнього руху України осіб, які до них звернулись. Після курсу навчання по програмі протягом 2-2,5 місяців, встановлення достатнього рівня знань правил дорожнього руху в учнів, будови автомобіля і практики водіння, оплати за курси, автошкола видає свідоцтво про закінчення курсів і направляє їх до підрозділів територіальних сервісних центрів МВС України, де студент додатково здає іспити для отримання посвідчення водія. За результатами оцінки рівня знань вирішується питання щодо видачі студенту посвідчення водія", - розповіли в поліції.

Крім того, під час досудового розслідування, згідно з наданою автошколою копією Журналу обліку занять групи водіїв транспортних засобів категорії "В" встановлено, що підозрювана була відсутня на п'яти заняттях протягом жовтня-листопада 2015 року, про що є відповідні відмітки. Водночас, згідно з даними вказаного журналу, жінка була присутня на занятті 9 жовтня 2015 року, що суперечить довідці з Державної прикордонної служби України, у якій зазначено, що у період з 8 по 11 жовтня 2015 року вона перебувала за межами України.

Згідно з інформацією регіонального сервісного центру МВС в Харківській області, підозрюваній видали посвідчення водія на право керування транспортними засобами категорії "В" 5 грудня 2015 року. Відповідно до інформації Міністерства освіти і науки України, інформація про атестацію автошколи не виявлена.

"Враховуюче вищезазначене, ліцензія на провадження освітньої діяльності у сфері професійної (професійно-технічної) освіти у даному закладі відсутня, тому і підстави для перевірки дотримання ліцензійних умов провадження освітньої діяльності також немає. Згідно відповіді МОН України Департаменту професійної освіти встановлено, що автошкола не є закладом професійної (професійно-технічної) освіти, яка не має відповідної ліценції, не має права видавати документи державного зразка та не підпорядковується Міністерству освіти і науки", - додали у поліції.

У зв'язку з виявленими порушеннями з 15 листопада по 15 грудня були направлені запити Голові Державної Акредитаційної комісії України, начальнику Регіонального сервісного центру МВС в Харківській області та Голові Державної Акредитаційної комісії головного сервісного центру МВС з метою вирішення питань про позбавлення автошколи сертифікату про державну акредитацію. На даний час відповіді з вищезазначених організацій не отримані.

Довідка Depo.Харків. Жахлива аварія у Харкові сталася ввечері 18 жовтня 2017 року на пішохідному переході біля виходу зі станції метро "Майдан Конституції".

Від Центрального ринку їхав автомобіль Volkswagen. У цей час по вулиці Сумській їхав автомобіль Lexus (за кермом була Олена Зайцева). На перехресті біля "Пузатої хати" автомобілі врізалися. Lexus відкинуло на натовп пішоходів, які переходили дорогу на зелене світло. Внаслідок ДТП загинули шестеро людей, ще п'ятеро були травмовані.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Харків

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook