ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Кредитний рейтинг Харкова залишився стабільним

"Українське кредитно-рейтингове агентство" вчора, 16 квітня, оголосило про підтвердження довгострокового кредитного рейтингу Харкова на рівні "uaА +", прогноз рейтингу - "стабільний"
Depo.
17 квітня 2015 13:17
ФОТО: depo.ua
Кредитний рейтинг Харкова залишився стабільним
Кредитний рейтинг Харкова залишився стабільним

Про це кореспонденту Харків.depo.uа повідомили в прес-службі Харківської міськради.

Агентство зазначає, що для оновлення кредитного рейтингу використовувалася звітність про виконання місцевого бюджету за 2014 рік, показники соціально-економічного розвитку міста, а також інша інформація, надана емітентом у ході рейтингового процесу.

Як зазначає агентство, рівень кредитного рейтингу підтримується диверсифікацією економіки міста за видами економічної діяльності та низьким рівнем концентрації надходжень до бюджету від основних платників податків та інших обов'язкових платежів. Агентство відзначає помірну чутливість господарського комплексу та бюджету міста до економічних ризиків. При цьому рівень бюджетної забезпеченості міста є високим: за результатами 2014 року обсяг доходів бюджету міста Харкова (без урахування трансфертів) у розрахунку на одного жителя перевищив середній показник по місцевих бюджетах в цілому (на 3,6%) і показники більшості міст України, порівняних за адміністративно-територіальним статусом.

Кредитний рейтинг обмежується високим рівнем консолідованого боргового навантаження (співвідношення загального обсягу прямого та гарантованого боргу Харківської міської ради, простроченої кредиторської заборгованості бюджетних установ і боргу комунальних підприємств до доходів бюджету міста без урахування трансфертів). Агентство відзначає значну потребу в залученні додаткового фінансування, в тому числі на відновлення об'єктів житлово-комунального господарства. Крім того, агентство вважає, що загострення політичної та економічної ситуації в країні негативно впливає на потенціал зростання і платоспроможність економічних суб'єктів.

Прогноз рейтингу "стабільний" свідчить про відсутність передумов для зміни рейтингу протягом року.