Концентратори для лікарень Харкова застрягли на київській митниці, до апаратури є питання, – ЗМІ

У Харкові нестача кисню в лікарнях зараз є однією з найбільших проблем для пацієнтів з Covid-19

Концентратори для лікарень Харкова застр…

Як передає Depo.Харків, про це повідомляє Policecontrol.

 

За даними видання, зараз на митниці зупинили партію концентраторів для харківських лікарень, так як медобладнання ввозять за значно завищеною ціною і до того ж із порушеннями під час сертифікації товарів. "Хто винен у зриві поставки: лікарня, міськвлада, МОЗ або незнищенна національна корупція в цілому - відповідь повинні дати правоохоронці. Ось тільки сім'ям, що втратили рідних через такий підхід до боротьби з пандемією, відповісти буде нічим", - пише Policecontrol.

 

Журналісти додають, що порожніми місця з подачею кисню в харківських лікарнях не бувають. Звільняється ліжко, на нього відразу ж потрапляє новий важкий хворий. За даними мерії, на 530 місць кожен день пацієнтів більше на кілька десятків. І якщо знайти на складі і приставити старе ліжко для нового хворого ще можна, і з останніх сил до нього дійде втомлений від непомірного навантаження лікар, то ось кількість точок доступу до кисню обмежена. У соцмережах раз у раз родичі хворих пишуть про те, що хворим доводиться чекати кисень або дихати по черзі.

 

На початку листопада в мерії відбулася чергова нарада присвячена боротьбі з ковід. На ній чиновники розповіли, що будуть просити грошей на рішення "кисневих" питань в міськлікарні. Так, міська рада подала заявку до уряду на виділення 42,53 млн грн на ремонти кисневих трас і електромереж, також купівлю та оренду ємностей для кисню. А заступниця мера пообіцяла, що протягом місяця в харківських медустановах збільшать кількість місць з киснем.

 

"Ми запускаємо одне за одним ліжка, які забезпечені киснем. Плануємо в цьому місяці запустити ще 140 ліжок: 80 – у 25-й лікарні і 60 – у 17-й", - повідомила заступник міського голови Світлана Горбунова-Рубан.

 

Ось тільки не виключено, що життєво важливої обладнання у лікарнях Харкова якщо і з'явиться, то з затримкою. Плюс, до якості концентраторів залишаться питання.

 

"За нашими даними, зараз на Київській митниці проходять оформлення товари з можливим порушенням митного законодавства підприємством-постачальником. ТОВ "Здраво" везе з Китаю два види концентраторів: OLV-10 і OLV-5. Це апарати для отримання чистого кисню високої концентрації зі звичайного атмосферного повітря. Маркування 10 і 5 означає обсяг кисню в літрах. І саме "Здраво" уклало угоди на поставку з міськими лікарнями Харкова. Наприклад, з Комунальним некомерційним підприємством "Міська клінічна багатопрофільна лікарня 25" Харківської міської ради. Ще концентратори чекають у ковід-лікарнях №18, №17, №13 та пологовому будинку №2", - пише Policecontrol.

 

Видання опублікувало договір поставки (№1117Н / 2020), за яким директор ТОВ "Здраво" повинен передати покупцеві (директору 25-ої лікарні) 93 концентратора на суму більше 3,5 млн грн (3 515 539,50 грн). Договір укладено 17 листопада цього року. У доповненні до Договору вказана вартість одного концентратора – 37 801 грн. "Ось тільки в комерційній документації сума вказана менше - 13440 грн. За майже 40 тисяч концентратор можна було просто купити у посередників у інтернет-магазинах. А якщо промоніторити лінійку цін на цю продукцію, то виходить, що в комунальні лікарні концентратори, яких чекають тяжкохворі, потрапляють за ціною в 3-5 разів вища за собівартість", - зазначає Policecontrol.

 

На фото: документи, опубліковані Policecontrol

 

"Крім того, концентратори не відповідають за якістю заявленим характеристикам: сертифікат відповідності на даний товар отриманий із значним порушенням регламенту, на інший зразок. Чи не призведе використання такого обладнання до погіршення і так тяжкого стану ковід-хворих? Це ще одна з претензій митної перевірки до апаратури. Питання з зупиненими на митниці концентраторами підняло відразу кілька серйозних проблем у країні. Найбільш очевидна - хворі будуть вмирати і тільки фактично через відсутність обладнання, а насправді чи то через халатність, чи то через корупцію. Друге питання - договір на поставку. Керівництво лікарні, мерія, в підпорядкуванні якої знаходиться медустанова, МОЗ або органи держвлади - хто з них під час пандемії допускає закупівлі за завищеними цінами? Ці моменти вирішувати поліції, а потім судам. Але ось третє - відсутність контролю в стратегічній зараз сфері охорони здоров'я - проблема, яку можна вирішити тільки на державному рівні. Нагадаємо, що тільки в Харківській області від ковід вже померли більше 650 людей", - підсумовує Policecontrol.

 

Читайте також: На Харківщині за добу померли 14 хворих на COVID-19, інфікувалися ще майже півтисячі людей

Всі новини Харкова сьогодні читайте на Depo.Харків

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme