Комунальники Кернеса заборгували енергетикам понад мільярд гривень

Харківські комунальні підприємства заборгували за спожиту електроенергію понад 1,1 млрд грн

Depo.
21 березня 2017 12:20
ФОТО: depo.ua

Як повідомили Depo.Харків у прес-службі АК "Харківобленерго", подальше повноцінне функціонування та розвиток компанії неможливий в стані постійного браку коштів.

"Ця позамежна сума повинна була повністю паралізувати роботу акціонерної компанії "Харківобленерго", але всупереч надзвичайним обставинам трудовому колективу вдалося зберегти працездатність енергетичної системи. Протягом осінньо-зимового періоду енергетики не допустили жодного суттєвого знеструмлення споживачів Харківського регіону", - зазначили в прес-службі.

В компанії також пояснили, що на "Харківводоканал", теплові мережі та наземний електротранспорт приходиться 12% від загального обсягу споживання електроенергії всієї Харківської області. "Тільки в 2016 році ці підприємства наростили заборгованість на 450 мільйонів гривень, а за перші два місяці поточного року — ще на 121 мільйон. Недоотримані кошти від комунальників не дозволяють акціонерній компанії "Харківобленерго" в повному обсязі розрахуватися з державним підприємством "Енергоринок", - зазначили в прес-службі.

Заборгованість комунальних підприємств призвела до тривалої затримки у виплаті заробітної плати енергетикам, зупинки реконструкцій та ремонтів електричних мереж, відсутністю коштів на придбання палива та матеріалів.

Більше про події у Харкові та області читайте на Depo.Харків